„Lielās talkas” pagalmu sakopšanas kustība. Vēl var pieteikties!

„Lielās talkas” pagalmu sakopšanas kustība. Vēl var pieteikties!
Kaspars Garda, Rīga 2014
„Lielā talka” pagarina pieteikšanos konkursā, lai daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji, kuri nav paguvuši, pieteikumus var iesniegt līdz 2013. gada 27. oktobrim, informē „Lielās talkas” rīkotāji.

Gatavojoties pavasarī notiekošajai „Lielajai talkai”, ikviens rīdzinieks jau tagad ir aicināts pieteikt savu daudzdzīvokļu nama pagalmu „Lielās talkas” pagalmu konkursā, kas notiks jau piekto reizi. Tā kā Rīga 2014. gadā būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, šoreiz „Lielā talka” īpašu uzmanību pievērš pagalmu labiekārtošanai un apzaļumošanai tieši Latvijas valsts galvaspilsētā Rīgā.

„Rīgas 2014 – Eiropas kultūras galvaspilsētas” un „Lielās talkas” pagalmu sakopšanas kustības mērķis ir padarīt pagalmus par skaistām un harmoniskām atpūtas vietām visām paaudzēm.

Četri no konkursā pieteiktajiem pagalmiem piedzīvos pārvērtības, kuras kopā ar iedzīvotājiem īstenos profesionāli ainavu arhitekti, dārznieki, arhitekti, kā arī topošie arhitekti un vides dizaineri no vairākām Latvijas augstskolām. Turklāt šogad pieejamas arī bezmaksas ainavu arhitektu konsultācijas.

Lai piedalītos pagalmu konkursā, nepieciešams pagalmu nofotografēt, uz tikšanos uzaicināt kaimiņus un kopīgi apspriest sava pagalma problēmas, kā arī vienoties par vēlamajiem uzlabojumiem. Un pats galvenais – 2014. gada aprīlī „Lielās talkas” laikā jābūt gataviem ar entuziasmu, prieku un gandarījumu piedalīties pagalma labiekārtošanos darbos (puķu, krūmu, kociņu stādīšana, rotaļlaukuma izveide, zemes līdzināšana, krāsošana, rakšana u. c. labiekārtošanas darbi), kā arī pēc talkas būt atbildīgiem par pagalma turpmāku uzturēšanu kārtībā.

Projekts notiek ar „Rīga 2014” atbalstu, un pēc pieteikumu saņemšanas žūrija izvērtēs un novembra sākumā paziņos tos četrus pagalmus, kuros sāksies pagalmu pārvērtības. Topošie arhitekti un vides dizaineri kopā ar profesionāliem ainavu arhitektiem, arhitektiem un dārzniekiem radošās grupās izstrādās katra pagalmu labiekārtošanas projektu, tiksies ar iedzīvotājiem, apspriedīs vēlmes un iespējas, lai pusgada garumā izstrādātu katra pagalma projektu un saskaņotu to, lai „Lielajai talkai” nākamā gada aprīlī katrā no četriem Rīgas pagalmiem varētu notikt sakopšanas un labiekārtošanas darbi kopā ar iedzīvotājiem.

Tāpat līdz 27.oktobrim norisinās studentu pieteikšanās šim projektam. Studentu grupas arhitekta un ainavu arhitekta vadībā izstrādās pagalma attīstības priekšlikumus pagalmiem. Dalība projektā studentiem sniedz iespēju būt sociāli aktīviem, pārbaudīt praksē profesionālās iemaņas, dibināt kontaktus un uzlabot apkārtējo vidi, izstrādājot un īstenojot pagalma labiekārtošanas projektu.

Papildu informācija par „Lielās talkas” pagalmu konkursu un pieteikuma anketa pieejama Lielās talkas” mājaslapā sadaļā „Pagalmi” un „Rīga 2014”.

0 komentāri

Komentāru nav