Festivālā „CinEast” Luksemburgā rādīs plašu Latvijas filmu programmu

Festivālā „CinEast” Luksemburgā rādīs plašu Latvijas filmu programmu
Kadrs no Jāņa Norda filmas „Mammu, es tevi mīlu”
09-10-2013 A+ A-
Luksemburgā trešdien, 9. oktobrī, tiks atklāts sestais Centrāleiropas un Austrumeiropas filmu festivāls „CinEast”, kas ilgs līdz 27. oktobrim, skatītājiem piedāvājot arī filmu programmu no Latvijas, informēja asociācijas „Luksemburga-Latvija” pārstāve Elīna Pinto.

Latvija kinofestivālā „CinEast” piedalīsies jau otro reizi, šogad piedāvājot vēl plašāku programmu.

No pilnmetrāžas filmām būs skatāmas vairākas Latvijā un citviet pasaulē panākumus guvušas filmas – režisora Jāņa Norda spēlfilma „Mammu, es tevi mīlu”, Aika Karapetjana „Cilvēki tur” un Ivara Zviedra un Ineses Kļavas kopdarbs „Dokumentālists”. No īsfilmām Latviju pārstāvēs divi darbi – Unas Rozenbaumas „Logs” un Lailas Pakalniņas „Sniegs”, bet animācijas filmu programmā būs skatāma Edmunda Jansona „Kora turneja” un Anetes Meleces „Kiosks”.

Tāpat festivālā tiks rādīta Latvijas un Lietuvas pirmā kopražojuma filma „Spēlmanis”, bet mazo kinoskatītāju priekam – Latvijas un Igaunijas kopražojuma animācijas filma „Lote no Izgudrotāju ciema” un „Lote un Mēnessakmens noslēpums”.

Līdzīgi kā pagājušajā gadā, skatītāji tiek aicināti uz tikšanos ar filmu veidotājiem, un šoreiz tā būs ar režisoru Karapetjanu un producenti Alisi Ģelzi.

Festivāla kultūras programmā notiks arī Baltijas valstu kino un mūzikai veltīts pasākums „Baltijas nakts” ar Latvijas dīdžeju piedalīšanos. Savukārt festivāla fotoizstādes „Sieviešu stāsti” laikā būs skatāmas Aijas Bley fotogrāfijas no darbu sērijas „Vēlāk”, bet producente Madara Melberga piedalīsies kinonozares profesionāļu forumā „CinEast Pro”.

„CinEast”, kas šogad notiek jau sesto reizi, programmā ir iekļautas vairāk nekā 50 spēlfilmas un 50 īsfilmas no 15 Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīm. Gaidāma arī bagātīga kultūras programma – muzikāli vakari, fotoizstādes, tikšanās ar filmu veidotājiem, diskusijas, kā arī nacionālo ēdienu degustācijas.

Par festivāla galveno balvu cīnīsies astoņas filmas no Horvātijas, Rumānijas, Serbijas, Ungārijas, Polijas, Slovākijas, Igaunijas un Lietuvas.

0 komentāri

Komentāru nav