Jesajas Berlina dienas pasākumi Rīgā

Jesajas Berlina dienas pasākumi Rīgā
F64
09-10-2013 A+ A-
Sorosa fonds – Latvija (SFL) un Jesajas Berlina biedrība trešdien, 9. oktobrī, aicina piedalīties filozofa Jesajas Berlina dienas pasākumos, kas tiek rīkoti, lai godinātu rīdzinieka, filozofa, liberālās domas paudēja Jesajas Berlina piemiņu. Jesajas Berlina diena Rīgā tiek rīkota jau piekto reizi.

SFL izpilddirektors Andris Aukmanis norāda: „Jesaja Berlins, kas ir viens no pasaulē ievērojamākajiem 20. gadsimta intelektuāļiem un liberālās filozofijas pārstāvjiem, ir dzimis Rīgā 1909. gada 6. jūnijā. Berlins, iespējams, ir pasaulē slavenākais pagājušā gadsimta rīdzinieks, kurš vienmēr ir atzinis savu saikni ar Rīgu. Vēlamies godināt viņa piemiņu un apliecināt, ka arī Rīga lepojas ar izcilo filozofu.”

Jesajas Berlina biedrības vadītājs Roberts Kotrels atzīst, ka Jesajas Berlina dienas svinības Rīgā ir lieliska tradīcija, kas uzsākta 2009. gadā – svinot Berlina simtgadi.

„Šogad Jesajas Berlina dienu aicinām svinēt 9. oktobrī, pulcējot Rīgā intelektuāļus no visas pasaules. Ikgadējo Jesajam Berlinam veltīto piemiņas lekciju lasīs britu domātājs un filozofs Džons Grejs (John Gray). Notikumu programmu šogad esam paplašinājuši, lai piesaistītu arī gados jaunākus rīdziniekus,” pauž R. Kotrels.

Jesajas Berlina diena iesāksies ar jauniešu debatēm par Eiropas Savienības nākotni „EU is doomed”. Tai sekos ekspertu diskusija „Ko mēs esam mācījušies no eiro krīzes (tiktāl)?”, kurā piedalīsies politologs Ivars Ijabs, Somijas Ārpolitikas institūta pētniece Kristi Raika un „European Voice” redaktors Tims Kings. Jesajas Berlina dienas ietvaros Rīgā pirmo reizi tiks rādīta BBC dokumentālā filma „Jesaja Berlins: Brīvība un tās ienaidnieki”. Savukārt noslēgumā britu politiskais filozofs Džons Grejs nolasīs ikgadējo Jesajas Berlina piemiņai veltīto lekciju.

Jesajas Berlina dienas pasākumi notiks Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, Palasta ielā 4. Pasākums notiks angļu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā. Pasākums ir bez maksas, tomēr ierobežotā vietu skaita dēļ organizatori lūdz reģistrēties mājaslapā „www.isaiahberlin.org”.

0 komentāri

Komentāru nav