„Tribes of the City” 10. jubileju svinēs kopā ar britu „The Telescopes”

„Tribes of the City” 10. jubileju svinēs kopā ar britu „The Telescopes”
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Grupa „Tribes of the City” koncertā „Esplanādē 2014”
09-10-2013 A+ A-
Sestdien, 19. oktobrī, klubā „Nabaklab” notiks koncerts, kurā, svinot savu 10 gadu jubileju, uzstāsies grupa „Tribes of the City”. Pasākuma īpašie viesi – eksperimentālās rokmūzikas grupa „The Telescopes” no Lielbritānijas.

Grupa „Tribes of The City” dibināta pirms 10 gadiem, sākotnēji startējusi ar nosaukumu „The Movies”, ar to arī izdodot debijas albumu Running to the Sun (2004). Grupas otrais albums For the Sleepy People (2006) tapa, sadarbojoties ar britu producentu Gregu Heiveru („Manic Street Prechers”, „Catatonia”), savukārt līdz šim pēdējais albums Recipe of the Golden Dream iznāca 2008. gadā.  

2013. gada vasarā pēc ilgākas klusēšanas grupa atsāka koncertēt, uzstājoties lielākajos mūzikas festivālos, kā arī „Rīga 2014” kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014”.

Pasākuma īpašie viesi – „The Telescopes” – ir 1987. gadā radusies un neatkarīgās mūzikas skatuvē plašu atzinību guvusi grupa no Lielbritānijas. Tās dalībnieki brīvi eksperimentē „noise rock”, „shoegaze”, „space rock” un „drone” žanru robežās un bieži tiek salīdzināti ar tādām grupām kā „Suicide”, „The Velvet Underground” un „The 13th Floor Elevators”.

Astoņdesmito gadu beigās, izdodot savu pirmo albumu „Taste”, tostarp vienu no apvienības atpazīstamākajiem singliem „The Perfect Needle”, „The Telescopes” vairākkārt mainījuši gan ierakstu izdevniecības, gan mūzikas novirzienus, taču lielāko popularitāti grupa piedzīvoja 2002. gadā, atgriežoties pēc ilgstošas savas darbības pārtraukšanas.

2011. gadā „The Telescopes” par saviem Londonas koncerta skatuves biedriem aicināja grupa „Portishead”, bet gadu vēlāk apvienība izdeva vairākus jaunus singlus, tostarp mūziķa Nika Dreika (Nick Drake) dziesmu „Black Eyed Dog” „drone” versijā.

Klubs „Nabaklab” atrodas Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 12, koncerta sākums paredzēts uzreiz pēc plkst. 21.00, un biļetes būs pieejamas kluba kasē koncerta dienā. Cena – 4 lati.

 

0 komentāri

Komentāru nav