„kim?” piedalās Vīnes laikmetīgās mākslas mesē

„kim?” piedalās Vīnes laikmetīgās mākslas mesē
Publicitātes attēls, Jānis Avotiņš
10-10-2013 A+ A-
No ceturtdienas, 10. oktobra, līdz 13. oktobrim norisināsies Vīnes laikmetīgās mākslas mese „Vienna Fair”, kurā piedalīsies arī „kim?” Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Jāni Avotiņu un Londonas galeriju „Ibid”, informēja „kim?” informācijas koordinatore Dita Birkenšteina.

„kim?” mākslas mesē piedalīsies pēc „Vienna Fair” radošās direktores Vitas Zamanes uzaicinājuma.

Zamane skaidroja, ka īpaši vēlas pievērsties aktuālajai tendencei komerciālām un nekomerciālām mākslas institūcijām mainīties lomām, jo mūsdienās to funkcijas vairs nav tik viennozīmīgas. „kim?” kā jauna mākslas institūcija viņu fascinē, un Zamane ar nepacietību gaida tās debiju „Vienna Fair”.

Jāņa Avotiņa darbos nereti attēlotas sastingušas arhitektūras vai dabas vides ieskautas figūras. Tēli – bezkaislīgi vai pazuduši pārdomās – klīst pa šķietami izkliedētu, monumentālu apkārtni, nedodot skatītājam skaidras norādes attiecībā uz situācijas apstākļiem. Melanholisku un nostalģisku noskaņu piesātinātās gleznas tiek raksturotas kā iespēja ielūkoties „fundamentālā cilvēka eksistences vientulībā” un piedāvā unikālas interpretācijas iespējas romantisma un humānisma tradīciju garā.

Avotiņa glezniecības tehnikas īpatnība ir plānais krāsu klājums, kurā parādās blāvas detaļas un pavedieni. Daļa Avotiņa gleznoto ainu atgādina senilas fotogrāfijas no padomju ēras, savukārt citās jūtams laikmetīgs mākslinieka dzimtās pilsētas skatījums. Nereti šīs ainas šķiet daļēji vai pat pilnīgi izfantazētas.

0 komentāri

Komentāru nav