Festivāls „Zemlika” + „Kino Bize”. Bezmaksas filmu seansi

Festivāls „Zemlika” + „Kino Bize”. Bezmaksas filmu seansi
F64
10-10-2013 A+ A-
Mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāla „Zemlika” laikā – 25. un 26. oktobrī – Durbē sadarbībā ar kinoteātri „Kino Bize” tiks demonstrētas filmas no Berlīnes īsfilmu festivāla „My Europe” 2012. gada programmas, kultūras portālu „Rīga 2014” informē pasākuma organizatori „SKYR”.

Turpinot jau ar pirmo festivālu aizsākto tradīciju, proti, veidot īpašu kultūras programmu, kas pieejama bez maksas, arī šogad festivāla laikā Durbē tiks demonstrētas īpaši izvēlētas filmas, kuras par brīvu apmeklēt varēs ikviens interesents.

Šogad sadarbībā ar Rīgas neatkarīgo kinoteātri „Kino Bize” divos garākos seansos abus vakarus tiks demonstrētas filmas no organizācijas „Citizens of Europe” rīkotā Berlīnes īsfilmu festivāla „My Europe” 2012. gada programmas.

Komentē „Kino Bize” pārstāvis Māris Prombergs: „Četrās daļās tās viena pēc otras apskata Eiropas reģionu, no nelieliem kinematogrāfiskiem stāstījumiem kopā liekot plašāku, daudzpusīgāku kontekstu.

Ko nozīmē būt eiropietim? Šā reģiona iemītniekiem ir ļoti atšķirīgi paradumi, ideāli, viedokļi un izpratne par to, kāda šeit ir un kādai vajadzētu būt sadzīvei.”

Berlīnes īsfilmu festivāla „My Europe” filmu programma iekļauj īsfilmas par ikdienas sadzīvi un sabiedriski politiskajiem jautājumiem, ar kuriem sastopas iedzīvotāji Turcijā, Vācijā, Latvijā, Somijā, Polijā, Francijā un citviet. Tās stāsta par cilvēku sadzīvošanu dažādās kultūrās, par tradīcijām, cilvēku raksturiem, cerībām un dzīves pavērsienu īpatnībām.

„Kino Bize” šo filmu programmu, kurā iekļautas 16 īsfilmas, piedāvā, sadarbojoties ar Jauniešu studentu forumu „AEGEE-Ogre”, kas jau vairākus gadus ir „Citizens of Europe” partnerorganizācija.

Jau ziņots, ka festivāls „Zemlika” jau trešo gadu notiek Latvijas mazākajā pilsētā Durbē.  Divu dienu laikā – 25. un 26. oktobrī – notiks gan koncerti, gan radošās darbnīcas, gan diskusijas un lekcijas.

Festivāla centrā joprojām būs 17 dažādu mūziķu un kolektīvu koncerti divu dienu laikā – no ģitārmūzikas līdz mūsdienu akadēmiskajai mūzikai, no tautas jeb folkmūzikas līdz elektroniskajai deju mūzikai.

Festivāla otrajā dienā būs zemnieku, amatnieku un godprātīgu un videi draudzīgu pārstrādātāju ražojumu tirgus, galvenās lomas atvēlot Durbes un novada, kā arī tuvējo kaimiņu saimniecībās gada laikā izaudzētajam, darbnīcās un ražotnēs paveiktajam. Pasākuma laikā skolas ēdamzālē tiks ierīkots oficiālais festivāla restorāns, kura ēdienkarte tiks veidota, izmantojot lielākoties tikai Durbes novadā izaudzēto, izslaukto, sasieto un citādi saražoto.

Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, arī šogad festivāla „Zemlika” norises vietas Durbē būs vairākas – Durbes kultūras nams, A. Kronvalda vēsturiskā skolas ēka, A. Kronvalda Durbes vidusskola, Durbes muzejs, Durbes luterāņu baznīca un citas.

Biļetes uz festivālu „Zemlika” iepriekšpārdošanā nopērkamas www.bezrindas.lv

0 komentāri

Komentāru nav