ECB kultūras dienās Frankfurtē popularizēs arī „Rīga 2014”

ECB kultūras dienās Frankfurtē popularizēs arī „Rīga 2014”
Kaspars Garda, Rīga 2014
Frankfurtē pie Mainas no šā gada 14. oktobra līdz 15. novembrim norisināsies Eiropas Centrālās bankas (ECB) rīkotās Eiropas kultūras dienas, kas šogad būs veltītas Latvijai. Īpašs pasākums tiks veltīts arī Rīgai – 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētai, lai popularizētu „Rīga 2014” gaidāmo programmu.

„Rīga 2014” programmas prezentācija būs viens no galvenajiem akcentiem ECB Latvijai veltīto Eiropas kultūras dienu atklāšanā. Turp dosies „Rīga 2014” programmas vadītāja Aiva Rozenberga, kura prezentēs „Rīga 2014” programmu, tās tapšanu, pilnveidošanu un tālejošos mērķus.

„Eiropas Centrālās bankas kultūras dienas ir ikgadējs pasākums, kas ir ieguvis lielu autoritāti Vācijas un starptautiskajā sabiedrībā. Mēs esam ļoti priecīgi par to, ka tieši pirms Eiropas kultūras galvaspilsētas gada ECB kultūras dienas ir veltītas Latvijai. Mums tā ir lieliska iespēja, tāpēc, ka mūsu vēstījums sasniegs ļoti prestižu auditoriju – gan ekonomikas, gan finanšu pasaules cilvēki, gan kultūras autoritātes. Turklāt tā ir iespēja, ne tikai sevi parādīt, bet arī palepoties ar tām idejām un plāniem, kādi mums ir kā topošajai Eiropas kultūras galvaspilsētai,” pauž Aiva Rozenberga.

 

„Man būs jāizstāsta, gan kā Rīga kandidēja uz Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu, gan kāda programma gaidāma nākamgad, gan arī tas, ko ar šo kultūras galvaspilsētas gadu vēlamies sasniegt – mūsu mērķi un izaicinājumi.

Mēs ne tikai gatavojam programmu nākamajam gadam, bet paralēli domājam par to, lai šis gads atstātu ilgtermiņa iespaidu uz kultūras dzīvi Rīgā un visā Latvijā, kā arī uz starptautisko atpazīstamību.”

Visa gandrīz mēneša garumā Latvijas mākslinieku uzstāšanās būs pieejama plašai sabiedrībai – Frankfurtē satiksies visdažādākās auditorijas. Turklāt ECB rīkotās Eiropas kultūras dienas jau ir ieguvušas plašu atpazīstamību un ir ļoti labi apmeklētas, tāpēc ir prieks, ka mūsu zvaigznes no dažādām kultūras nozarēm baudīs šo iespēju parādīt sevi starptautiski,” gandarīta ir Aiva Rozenberga.

Eiropas kultūras dienu atklāšanas koncertā uzstāsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un Valsts akadēmiskais koris „Latvija” diriģenta Aināra Rubiķa vadībā. Solisti – Baiba Skride (vijole), Reinis Zariņš (klavieres) un Aigars Reinis (ērģeles).

 

Ik gadu ECB Eiropas kultūras dienas ir veltītas citai Eiropas Savienības dalībvalstij. Rudens mēnešos Frankfurte pie Mainas kļūst par vietu, kur norisinās daudzi augstas kvalitātes mākslas pasākumi, kas aptver visdažādākos žanrus – no mūzikas, dejas un teātra līdz lekcijām par mākslu un izstādēm, literārajiem pasākumiem un filmām, kā arī pasākumiem bērniem.

ECB kultūras dienas rīko kopā ar attiecīgajā gadā izvēlētās valsts nacionālo centrālo banku, saņemot atbalstu no daudziem partneriem, kam svarīga Eiropas mākslas un kultūras popularizēšana. Latvijas kultūras dienas Frankfurtē atbalsta Rīgas dome, Rīgas Brīvostas pārvalde un „LIVE RĪGA”.

2013. gada Latvijas kultūras dienu programmā iekļauts pasākumu kopums, kas ir daļa mūsdienu Latvijas kultūras ainas.

Eiropas kultūras dienu laikā Frankfurtē viesosies arī soprāns Inga Kalna, ērģelniece Iveta Apkalna, koklētāja Laima Jansone kopā ar perkusionistu Arti Orubu, kā arī grupa „Instrumenti”. Programmā iekļauta arī režisora Alvja Hermaņa veidotā Jaunā Rīgas teātra izrāde „Garā dzīve”, Jāņa Norda filma „Mammu, es tevi mīlu!”, Aika Karapetjana  filma „Cilvēki tur”, kā arī Lailas Pakalniņas, Herca Franka un Ivara Zviedra dokumentālās filmas. Eiropas kultūras dienās izskanēs arī Valentīnas Freimanes grāmatas „Ardievu, Atlantīda!” fragmentu lasījums, Latvijas laikmetīgās fotogrāfijas izstāde, gan arhitektūras ekspozīcija „Rīga top!”.

Eiropas kultūras dienu noslēguma pasākumā 15. novembrī uzstāsies Valsts kamerorķestris „Sinfonietta Rīga”, Latvijas Radio koris un čelliste Kristīne Blaumane.


Vairāk par Eiropas kultūras dienām un Latvijas kultūras programmu lasi šeit!


 

0 komentāri

Komentāru nav