Maksims Risanovs un „Sinfonietta Rīga” tiksies Šūberta mūzikā

Maksims Risanovs un „Sinfonietta Rīga” tiksies Šūberta mūzikā
Publicitātes foto . Altists Maksims Risanovs
11-10-2013 A+ A-
Rudens kamermūzikas festivālā kamerorķestris „Sinfonietta Rīga” aicina baudīt Šūberta mūziku ukraiņu izcelsmes altista Maksima Risanova vadībā 12. oktobrī plkst. 19.00 Lielajā ģildē, informē „Latvijas Koncertu” pārstāve Rinta Bružēvica.

Koncertā „Meklējot Šūbertu” par programmas centrālo asi izvēlēts Franča Šūberta atstātais muzikālais mantojums – skanēs Polonēze vijolei un orķestrim un Piektā simfonija. Līdzās oriģinālajai Šūberta daiļradei koncertā dzirdēsim mūsdienu autoru variācijas par viņa mūziku.

Altists Maksims Risanovs dzimis Ukrainā, šobrīd savu altista un diriģenta karjeru attīsta vienā no Eiropas mūzikas citadelēm – Londonā. Pēdējos gados viņš ir uzstājies kopā ar vairāk nekā trīsdesmit labākajiem orķestriem Eiropā, Āzijā un ASV. Mūziķis ir liels Šūberta daiļrades cienītājs, savos koncertos atgādinot, ka austriešu komponists joprojām ir aktuāls.

Daudzi mūsdienu mūziķi uzskata Šūbertu par savu kolēģi un iedvesmu smeļ viņa daiļradē, radot jaunus muzikālos ceļus. Koncertā dzirdēsim Dobrinkas Tabakovas „Fantasy Homage” stīginstrumentiem. Tabakova dzimusi Bulgārijā un kopš 1991. gada dzīvo Londonā. Viņa ir pieprasīta mūsdienu komponiste, kuras radītā mūzika savaldzinājusi klausītājus un mūziķus visā pasaulē. Ukraiņu komponista Sergeja Ahunova skaņdarbs „6:36 in Schubert’s company” ir sešarpus minūšu ilgs ceļojums Šūberta skaņu valodas pasaulē. Savu komponista karjeru Sergejs Ahunovs sācis kā elektroniskās mūzikas autors, taču modernās akadēmiskās mūzikas grandu Valentīna Silverstrova, Arvo Perta un Gijas Kančeli ietekmē pievērsies kamermūzikai. Tāpat arī koncertā skanēs Leonīda Desjatņikova „Wie der alte Leiermann”.

0 komentāri

Komentāru nav