Kaspara Zariņa izstāde „Sapņu sala” galerijā „Māxla XO”

Kaspara Zariņa izstāde „Sapņu sala” galerijā „Māxla XO”
LETA . Galerijā „Māxla XO” atklāta Kaspara Zariņa izstāde „Sapņu sala”
11-10-2013 A+ A-
Līdz 5. novembrim galerijā „Māxsla XO” skatāma mākslinieka un Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Kaspara Zariņa personālizstāde „Sapņu sala”, pavēstīja galerijas pārstāvji.

Izstādi pats mākslinieks definē kā iedomātas laimes un nepiepildītu ilūziju pasauli, kas glabājas katrā cilvēkā.

„Zariņš glezno pulsējošas, brīnumainas salas, kurās valda romantika, mistika un nezināms skaistums. Pirms divpadsmit gadiem kādā intervijā Zariņš teica, ka mākslinieka uzdevums ir nomirt un palikt dzīvam. Nomirt – t. i., redzēt ar aizvērtām acīm, just skaidrāk un jūtīgāk, zināt to, kas nav zināms. Visus interesē tas, kas būs pēc nāves. Nāvi samēro ar miegu. Cilvēks ir laimīgs, kad iemieg. Tad reālā pasaule pāriet sapņu pasaulē un var sajust sevis piepildījumu. Realitāte bieži aizliedz būt pašam. Vislielākā lieta ir izveidot neko, iekrītot stadijā starp realitāti un vīziju. Kā sapnī,” vēsta galerijas informācija.

Zariņa glezniecībā ir vieta pašironijai, spēlei ar jēdzieniem un groteskai formai. Darbos jūtama arī Rietumeiropas kultūras pieredze, kur mākslinieciskā rokraksta būtiska iezīme ir īpašā kompozīcijas veidošanas māksla un savu personīgo simbolu sistēmas izveidošana.

 

0 komentāri

Komentāru nav