Pirmais Latvijas Orķestru asociācijas festivāls Latgales vēstniecībā

Pirmais Latvijas Orķestru asociācijas festivāls Latgales vēstniecībā
Publicitātes foto
11-10-2013 A+ A-
Latvijas Orķestru asociācija (LOA) sadarbībā ar Latgales vēstniecību „Gors” rīko Pirmo Latvijas Orķestru asociācijas festivālu, kas norisināsies no 25. līdz 27. oktobrim Latgales vēstniecībā „Gors” jeb Austrumlatvijas koncertzālē Rēzeknē, pavēstīja koncertzāles pārstāve Aija Eriņa.

Festivāls tiks atklāts ar koncertu 26. oktobrī plkst. 19.00, kurā skanēs atsevišķu orķestru koncertprogrammas. Savukārt festivāla noslēgumā 27. oktobrī plkst. 15.00 izskanēs LOA festivāla apvienotā orķestra koncerts. 25. oktobrī plkst. 18.00 norisināsies orķestru bezmaksas koncerti Viļānu un Ludzas mūzikas un mākslas skolā, kā arī Kārsavas kultūras namā.

Pirmajā LOA festivālā notiks arī orķestru meistarklases, kuras vadīs profesionāli un pieredzes bagāti diriģenti – Mārtiņš Bergs, Guntars Bernāts, Normunds Dreģis, Andris Vecumnieks un Boļeslavs Voļaks. Tiek plānots, ka festivālā un meistarklasēs piedalīsies vismaz sešpadsmit bērnu un jauniešu orķestri (apmēram 500 dalībnieku) no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem. Festivāla laikā katram orķestrim tiks dota iespēja uzstāties atsevišķi, kā arī muzicēt visiem kopā četros apvienotajos orķestros.

Kā solisti kopā ar apvienotajiem orķestriem tiks aicināti uzstāties jaunie un daudzsološie Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti: Madara Liepiņa (vijole), Māra Botmane (čells), Mikus Bāliņš (marimba) un Māris Evelons (mežrags).

Jaunā Rēzeknes koncertzāle kā festivāla norises vieta izvēlēta, lai aktualizētu pasākuma reģionālo aspektu, paplašinātu akadēmiskās mūzikas festivālu teritoriālās robežas, iepazīstinātu dažādu reģionu, pilsētu un mācību iestāžu orķestru dalībniekus ar jaunās akustiskās koncertzāles iespējām. Festivālā liela uzmanība tiks pievērsta bērnu-jauniešu orķestru repertuāra veidošanai, muzicēšanas kultūrai, latviešu komponistu mūzikas atskaņošanai un popularizēšanai.

2012. gada beigās, sanākot kopā aktīvākajiem Latvijas bērnu-jauniešu simfonisko orķestru, kamerorķestru un stīgu orķestru diriģentiem, kā arī orķestru pārstāvjiem, tika nodibināta Latvijas Orķestru asociācija (LOA). Asociācijas mērķi ir veicināt un attīstīt Latvijas bērnu-jauniešu, kā arī amatieru simfonisko orķestru, kamerorķestru un stīgu orķestru radošo darbību, sekmēt jaunu orķestru dibināšanu, veidot un uzturēt izpratni par kolektīvās muzicēšanas nozīmību Latvijā un pasaulē, kā arī veicināt reģionālo kultūrpolitiku un sabiedrības integrācijas procesus Latvijā. Pašlaik LOA ir apvienojušies 24 orķestri no visas Latvijas, tostarp astoņi jauniešu simfoniskie orķestri, 14 kamerorķestri un divi stīgu orķestri. Tie ir gan augstskolu, vidusskolu, gan mūzikas un mākslas skolu orķestri no Rīgas, Vidzemes, Kurzemes, Zemgales un Latgales.

Biļetes uz Pirmā LOA festivāla koncertiem iegādājamas „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās visā Latvijā, tostarp Latgales vēstniecībā „Gors” Rēzeknē, Pils ielā 4. Biļetes cena – 3 lati (4,27 eiro), pērkot biļeti uz abiem Latvijas orķestru asociācijas festivāla koncertiem, tiek piemērota 20 procentu atlaide.

0 komentāri

Komentāru nav