Filmiņai „Joka pēc alfabēts” vietnē „Youtube” miljons skatījumu

Filmiņai „Joka pēc alfabēts” vietnē „Youtube” miljons skatījumu
11-10-2013 A+ A-
Režisora Reiņa Kalnaeļļa animācijas filma „Joka pēc alfabēts” gada laikā tīmekļa vietnē „Youtube” skatīta vairāk nekā miljons reižu, izpelnoties gan Latvijas, gan ārvalstu iedzīvotāju interesi, pavēstīja studijas „Rija” pārstāvji.

Salīdzinoši daudz skatījumu bijis no Lielbritānijas (30 tūkstošu), ASV (16 tūkstošu) un Vjetnamas (11 tūkstošu). Vidējais skatīšanās ilgums ir 2,8 minūtes, kas nozīmē, ka skatītāji ne tikai noklikšķina uz video, bet arī noskatās 3 minūtes garo filmiņu.

Filma pamatā tika veidota Latvijas skatītājiem, taču tā ieinteresējusi arī producentus ārvalstīs, kuri vēlas to adaptēt citās valodās. Visai drīz studija sāks darbu pie „Joka pēc alfabēts” versijas krievu valodā.

„Joka pēc alfabēts” ir otrā režisora Reiņa Kalnaeļļa animācijas filma. Pirmā viņa režisētā animācijas īsfilma „Kad āboli ripo” piedalījusies aptuveni simts starptautiskos festivālos un vairākos no tiem saņēmusi arī balvas.

 

Šobrīd režisors strādā pie pilnmetrāžas animācijas filmas „Zelta zirgs”, kas drīzumā nonāks uz kino ekrāniem. „Zelta zirgs” ir Latvijas, Lietuvas, Luksemburgas un Dānijas kopražojuma filma, kuras scenārija pamatā ir Raiņa luga.

„Joka pēc alfabēts” tapis filmu studijā „Rija” ar Rīgas domes un Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Pie filmas strādāja scenārija autore un māksliniece Indra Sproģe, galvenā animatore Taiga Zīle, kā arī citi „Rijas” darbinieki. Neatņemama filmas sastāvdaļa ir pavadošā dziesma, ko sacerējis Renārs Kaupers.

Filmiņu vari noskatīties

 

 

 

0 komentāri

Komentāru nav