Rīga kā Eiropas kultūras galvaspilsēta piesaka sevi arī Briselē

Rīga kā Eiropas kultūras galvaspilsēta piesaka sevi arī Briselē
F64
14-10-2013 A+ A-
Otrdien, 15. oktobrī, Eiropas Parlamenta Baltijas ceļa gaitenī ar krāšņu vokālās grupas „Latvian Voices” priekšnesumu tiks atklāta Latvijas Nacionālās bibliotēkas veidotā izstāde „Jūgendstila Rīga”.

Pasākums, kas tapis pēc Eiropas Parlamenta deputātes Ineses Vaideres iniciatīvas sadarbībā ar nodibinājumu „Rīga 2014” un ar Latvijas vēstniecības Beļģijā atbalstu, Latvijai tuvās skaņās un raksturīgās garšās iepazīstinās ar galvaspilsētu Rīgu.

„Latvija ir unikāla valsts – latviešu tautai ir izdevies saglabāt neatkārtojamo būtību cauri gadsimtiem un nebūt ne viegliem laikiem. Tuvojoties Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas statusam 2014. gadā, vēlējos saviem kolēģiem parādīt labāko, ar ko lepojamies – latviešu tautasdziesmas, UNESCO kultūras mantojuma sarakstā iekļauto Rīgas jūgendstila mākslu un arhitektūru, gardāko, ko ražo mūsu pārtikas uzņēmumi,” pasākumu ieskicē Inese Vaidere.

Pasākumā Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas muzikālais simbols un Pasaules koru olimpiādes vēstneses – vokālā grupa „Latvian Voices” izpildīs skaistākās latviešu tautasdziesmas oriģinālos aranžējumos. Ar vairāku Latvijas pārtikas uzņēmumu atbalstu viesi varēs nobaudīt Latvijas tradicionālos gardumus.

„Mēs esam izredzēta tauta – tāda, kurai ir stipras saknes, spēcīgas kultūras tradīcijas, sava valoda un, kas vissvarīgāk, pašiem sava valsts. Mums ir, ar ko lepoties – un esmu pārliecināta, ka šis pasākums pozitīvi pārsteigs arī Eiropas Parlamentu, līdzīgi kā 2008. gadā, kad uz Eiropas Parlamentu aizvedu UNESCO Cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojumu – latviešu Dziesmu un deju svētkus,” stāsta deputāte.

Izstāde „Jūgendstila Rīga” Briselē būs apskatāma no 15. līdz 18. oktobrim.

 

0 komentāri

Komentāru nav