LSO atsāks koncertciklu „Dzintara skaņas zvaigznājs”

LSO atsāks koncertciklu „Dzintara skaņas zvaigznājs”
Jānis Deinats . Liepājas Simfoniskā orķestra flautiste Anita Barlote
14-10-2013 A+ A-
25. oktobrī plkst. 19.00 Liepājas Latviešu biedrības namā ar koncertprogrammu „Ungāru dejas” Liepājas Simfoniskais orķestris šosezon atsāks koncertciklu „Dzintara skaņas zvaigznājs”. Šajā reizē kā soliste uz skatuves kāps orķestra flautu grupas koncertmeistara vietniece Anita Barlote. Pie diriģenta pults – norvēģis Bjarte Engesets.

„Ungāru kaisle un karstasinība – tāda būs mūsu rudens dāvana klausītājiem,” par koncerta programmu saka LSO vadītājs Uldis Lipskis, „šajā „Dzintara skaņas zvaigznāja” koncertā dzirdēsim spilgtu mūziķi, vienu no orķestra karstajām sirdīm – flautisti Anitu Barloti –, kas lielā mērā reprezentē mūsu orķestra skaņas ideālu. Viņa ir perfekcioniste attiecībā pret savu profesiju, bet vienlīdz svarīga Anitai ir arī mūzikas dvēsele – lai katra takts būtu muzikāli piepildīta, lai katra skaņa būtu ne vien perfekti noslīpēta, bet ar jēgu.”

Liepājas Simfoniskā orķestra flautu grupas koncertmeistara vietniece Anita Barlote, kura dažādos orķestros spēlējusi jau kopš piecpadsmit gadu vecuma, kā soliste ir uzstājusies gan ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Liepājas Simfonisko orķestri, gan orķestri „Concertante”, Jauno Rīgas kamerorķestri un Liepājas kamerorķestri. Savulaik spēlējusi arī Maskavas Lieldienu festivāla orķestra sastāvā diriģenta Valērija Gergijeva vadībā. Dažādu orķestru, kā arī kameransambļu sastāvos muzicējusi gan lielākajās Latvijas pilsētās, gan ārvalstīs – Vācijā, Spānijā, Krievijā.

 

Koncertā klausītājiem būs iespēja Anitas Barlotes izpildījumā dzirdēt flautas virtuoza – komponista Franča Doplera „Ungāru fantāziju”. „Šis ir viens no koncertiem, ko savā mūžā esmu gribējusi nospēlēt. Tas ir romantisma laika tipisks virtuozais skaņdarbs – temperamentīgs, ugunīgs, kaislīgs,” saka flautiste Anita Barlote.

Lieliskā norvēģu diriģenta Bjartes Engeseta vadībā orķestris atskaņos arī vācu komponista Johannesa Brāmsa „Ungāru dejas” un Pirmo simfoniju. Diriģents ar milzīgu (vairāk nekā divdesmit gadu) pieredzi mākslinieciskajā vadībā, arī kaislīgs šaha spēlētājs – Bjarte Engesets – ar Liepājas Simfonisko orķestri pirmo reizi sadarbojās pirms divarpus gadiem Tallinā, atskaņojot Tallinas – Eiropas kultūras galvaspilsētas pirmo koncertu.

 

Bjarte Engesets par gaidāmo koncertu stāsta: „Programma fokusējas uz Brāmsu – vienu no maniem mīļākajiem komponistiem. Viņa četras simfonijas ir kā četri dzīves cikli jeb četri gadalaiki. Mēs spēlēsim pirmo – iespējams, vētraināko un jauneklīgāko. Brāmsa darbos bieži klātesoši ir ungāru mūzikas elementi un caur burvīgajām Dvoržāka orķestrācijām, ko viņš radījis Brāmsa piecām ungāru dejām, ļoti labi izjutīsim šos pasakainos tautas mūzikas elementus. Arī mūsu programmas virtuozajam solodarbam ir ungāru tēma – tiešām virtuoza un poētiska mūzika. Tā kā pats esmu flautists, arī es kaut kad ļoti sen šo skaņdarbu esmu spēlējis.”

Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertcikla „Dzintara skaņas zvaigznājs” koncertu „Ungāru dejas” var iegādāties visās „Biļešu paradīzes” kasēs.

Plašāku aprakstu par solisti un diriģentu var lasīt orķestra mājaslapā; tur arī var uzzināt par Liepājas Simfoniskā orķestra aktivitātēm un citiem gaidāmajiem koncertiem.

0 komentāri

Komentāru nav