„Kino Bize” izrādīs filmu „Marina Abramoviča. Mākslinieka klātbūtnē”

„Kino Bize” izrādīs filmu „Marina Abramoviča. Mākslinieka klātbūtnē”
Kadrs no filmas „Marina Abramovic: The Artist Is Present”
14-10-2013 A+ A-
Kinoteātrī „Kino Bize” piektdien, 18. oktobrī, plkst. 18.00 notiks pirmizrāde amerikāņu režisora Metjū Akersa filmai „Marina Abramoviča. Mākslinieka klātbūtnē” („Marina Abramovic: The Artist Is Present”, 2012), kas dokumentē slavenās performanču mākslinieces un provokatores gatavošanos savas dzīves nozīmīgākajai performancei.

Simtiem cilvēku pavada nakti aiz Ņujorkas Modernās mākslas muzeja durvīm, lai sagaidītu tā atvēršanu nākamās dienas pusdienlaikā un gūtu iespēju uz pāris minūtēm nonākt Marinas Abramovičas klātbūtnē. Astoņas stundas dienā, sešas dienas nedēļā, trīs mēnešu garumā māksliniece gatava piekalt savu skatienu katram, kas sēžas krēslā viņai pretī. Šī publikai ir ne tikai iespēja mākslinieces acīs ieraudzīt savu atspulgu, bet arī ar visdažādākajām provokācijām piesaistīt sev pasaules uzmanību.

63 gadus vecā serbu izcelsmes māksliniece, kas kopš 20. gadsimta 60. gadiem izaicinājusi skatītāju visneiedomājamākajos veidos, tiek dēvēta arī par „performances mākslas vecmāti”.

Abramoviča satricinājusi sabiedrību, savos darbos nesaudzīgi pētot pašas apziņu un ķermeni. Dzīves nozīmīgāko darbu – retrospektīvo izstādi – māksliniece veido vienā pasaules svarīgākajā mākslas mekām. Trīs mēnešu laikā Abramoviča savieno skatienus ar gandrīz miljons cilvēkiem. Kā filmas galvenais vadmotīvs ir tajā izskanējušais jautājums: „Kāpēc šī ir māksla?”

Dokumentālā filma „Marina Abramoviča. Mākslinieka klātbūtnē” ir emocionāls portrets, kas saņēmis atzinību lielākajos kinofestivālos visā pasaulē, tostarp Berlīnē un Sandensā. Darbs ieguvis arī augstu kritiķu vērtējumu un tiek dēvēts par „vienu no uzrunājošākajām filmām, kas pēdējo gadu laikā sasniegusi kino ekrānus”.

„Kino Bize” atrodas Kaņepes Kultūras centrā, Skolas ielā 15, Rīgā.

 

0 komentāri

Komentāru nav