Desmit „Dāmu paradīzes” izrādēs stāstīs par Eiropas modes vēsturi

Desmit „Dāmu paradīzes” izrādēs stāstīs par Eiropas modes vēsturi
Publicitātes foto
Turpinās darbs pie vērienīgā Rīgas Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta - desmit brīvdabas izrāžu cikla par Eiropas modes vēsturi, aptverot Eiropas modes attīstības tendences no 1900. līdz 2000. gadam, pavēstīja projekta vadītāja, autore un režisore Ilona Brūvere.

Skaņu ieraksti, kas raksturo spilgtākos pagājušā gadsimta muzikālos darbus, un vizuālo ekrāna stāstu uzņemšana notiek līdz novembra beigām, izrāžu un ekrāna autore-režisore Ilona Brūvere aicina teātru aktierus uz spilgtām ekrāna raksturlomām.

 

Stilizētajās sadzīves ainās „Dāmu paradīze” prezentēs pirmo modes mākslinieku Polu Puarē, Koko Šaneli, Džekiju Kenediju, Endiju Vorholu, Žanu Polu Sartru, Matu Hari, Īvu Sen-Lorānu, Kristiānu Dioru, Pikaso, Ģertrūdi Štainas kundzi un citus modes un kultūras  vēsturē  pazīstamus personāžus, kas iezīmē izteiktākās laikmeta  modes tendences un konkrētos modes attīstības laika posmus. 

Kostīmus ekrāna tēliem un skatuvei uzaicināti veidot modes dizaineri un tērpu mākslinieki Natālija Jansone, Žanete Auziņa, Indra Salcēviča, Ieva Veita, Elita Patmalniece, Rūta Kuplā, Roberts Krauze, Dace Krieviņa-Bahmane, Vita Radziņa un Sabīne Groza, savukārt ekrāna tēlus atveidos Maija Doveika, Dārta Daneviča, Ieva Aleksandrova-Eklone, Jūlija Ļaha, Zane Daudziņa, Ligita Skujiņa, Raimonda Vazdika, Ērika Eglija, Normunds Bērzs, Ivars Brakovskis, Ģirts Rāviņš, Mārtiņš Liepa, Jānis Āmanis, Egīls Melbārdis un citi pazīstami aktieri, bet izrādes komentārus ierunājuši Mārtiņš Vilsons, Baiba Broka, Ģirts Ķesteris, Kristīne Nevarauska, Indra Roga, Elita Kļaviņa. Andris Freidenfelds un citi.

 

Desmit „Dāmu paradīzes” brīvdabas izrādes nākamgad piedāvās plašu vēsturiskās izziņas materiālu, spilgtu ekrāna, scenogrāfijas un skatuves darbības sintēzi, aicinot ienākt krāšņā vizuālo tēlu pasaulē, kurus veidojusi grima māksliniece Baiba Grīna. Ekrāna desmitgades modes stāstu „Dāmu paradīze” filmēšanas periods ilgs līdz pat novembra beigām, kustīgajās bildēs izspēlējot 150 laikmetam raksturīgas sadzīves ainiņas. 

Iestudējuma autore – režisore, kinorežisore un žurnāliste Ilona Brūvere – skatuves mēģinājumus ar „Dāmu paradīzes” aktieru trupu, dejotājiem un modeļiem uzsāks 2014. gada pavasarī, lai uz brīvdabas izrādēm, kas stāsta par Eiropas modes vēsturi, aicinātu nākamās vasaras nedēļas nogales vakaros.

 

Vizuāli ietilpīgā „Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” projekta producents ir Mediju komunikācijas darbnīca, filmu studija „Kinolats”. Projektu atbalsta Rīgas Brīvostas pārvalde, „Rīgas nami” un Memoriālo muzeju apvienība, kā arī Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs, fabrika „Lenta”, „Jūrmala SPA” un Rīgas Dizaina fabrika. Projekta kuratore – nodibinājuma „Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle. 

Bez vērienīgajiem Rīgas Eiropas galvaspilsētas projektiem „Dāmu paradīze” un „Liktens lietu muzejs” „Kinolats” nākamgad skatītāju vērtējumam nodos arī savu jaunāko  pilnmetrāžas dokumentālo spēli „Tapieris”, kas stāsta par Tango karali Oskaru Stroku. Tapiera dzīves notikumus uz ekrāna izspēlēs Gints Grāvelis, Jakovs Rafalsons, Marija Bērziņa un Andris Bulis. Filma nav  tikai  vēstījums par mūziķi un viņa karjeras līkločiem, bet arī stāsts par dzīves nejaušībām, laimīgu sakritību un tās nepastāvīgo dabu.   

0 komentāri

Komentāru nav