Tallinas Gaismas biennāle izgaismos pilsētu gada tumšākajā sezonā

Tallinas Gaismas biennāle izgaismos pilsētu gada tumšākajā sezonā
Publicitātes foto
14-10-2013 A+ A-
No 24. novembra līdz 1. decembrim Tallinas centrs un viduslaiku vecpilsēta pirmo reizi Tallinas vēsturē būs kā „izstāžu zāle” gaismas instalācijām un darbnīcām, kur vietējie un starptautiskie mākslinieki prezentēs darbus un dalīsies pieredzē. Tallina šajā laika sola mājīgu un viscaur mirdzošu atmosfēru, pilsētas apmeklētājiem piedāvājot apskatīt gaismas objektus, kurus būs iespējams sajust, redzēt, dzirdēt un tiem pieskarties.

24. novembrī Tallinas Gaismas biennāle tiks atklāta ar dažādām darbnīcām un izstādēm. Pasaulē pazīstamais britu mākslinieks un zinātnes entuziasts Pols Frīdlanders izstādīs kinētiskos gaismas objektus, kā arī būs redzami citu vietējo un starptautisko mākslinieku darbi, tostarp gaismas fotogrāfijas u. c.

Biennāles pamata programma sāksies 29. novembrī, piedāvājot konferenci un ārtelpu instalāciju atklāšanas pasākumu. Tallinas pilsētas centrā un vecpilsētā varēs iepazīties ar Portugāles, Latvijas, Somijas, Francijas, Lielbritānijas, Slovēnijas un Igaunijas mākslinieku darbiem. Turklāt pasākuma laikā tiks prezentēti arī projekti, kas veidoti Gaismas objektu dizaineru asociācijas (PLDA) kūrētajās darbnīcās, par izstādīšanas vietu ņemot vēsturisko ēku fasādes. Darbnīcas noslēgsies 1. decembrī, iekļaujot šādas jomas piecu dienu garumā: gaismas objekti arhitektūrā, Ziemassvētku apgaismojums, gaismas objekti uz ēku fasādēm. Netiks aizmirsts arī par gaismas objektiem kino nozarē, gaismas fotogrāfiju un citiem, ar biennāli saistītiem, pasākumiem.

Lai atrastu vairāk informācijas par Tallinas Gaismas biennāli, klikšķini šeit:

 

0 komentāri

Komentāru nav