LNSO mūziķi nobalso par Pogu kā orķestra māksliniecisko vadītāju

LNSO mūziķi nobalso par Pogu kā orķestra māksliniecisko vadītāju
LETA . Diriģents Andris Poga
15-10-2013 A+ A-
Vakar vakarā Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) mūziķi savā balsojumā apstiprināja, ka orķestra mākslinieciskā vadītāja vietā vēlas redzēt diriģentu Andri Pogu. Par Pogu kā LNSO māksliniecisko vadītāju nobalsoja 76 procenti mūziķu, aģentūru LETA informēja LNSO sabiedrisko attiecību vadītāja Sondra Lāce.

Par konkrētu laiku, kad diriģents varētu stāties LNSO mākslinieciskā vadītāja amatā, tiks runāts nākamajā tikšanās reizē. Tās laikā LNSO direktore Indra Lūkina un Poga vienosies par līguma nosacījumiem un termiņiem.

Jau ziņots, ka LNSO jau vairāk nekā pusgadu ir bez galvenā mākslinieciskā vadītāja.

No 2011. gada septembra Andris Poga ir Parīzes orķestra galvenā diriģenta Pāvo Jervi asistents un orķestra izglītojošo programmu pastāvīgais diriģents. Savukārt kopš 2012. gada septembra A. Poga divus gadus izraudzīts par Bostonas Simfoniskā orķestra asistentdiriģentu.

Indra Lūkina iepriekš intervijā aģentūrai LETA pauda, ka, viņasprāt, šobrīd gan objektīvi, gan subjektīvi ir situācija, kurā LNSO priekšgalā var būt latviešu diriģents. Pēc orķestra iekšējā nolikuma orķestris balso par piedāvāto kandidātu galvenā diriģenta-mākslinieciskā vadītāja amatā.

Viņa ir ieinteresēta, lai orķestra galvenā diriģenta atrašanas process virzītos uz priekšu nevilcinoties, lai varētu sākt kopīgu darbu, jo orķestra mākslinieciskā stratēģija ir veidojama, sadarbojoties galvenajam diriģentam, orķestra mūziķiem un administratīvajam direktoram.

0 komentāri

Komentāru nav