Portugāļu kuratore modinās Konstantīna Raudives rēgu

Portugāļu kuratore modinās Konstantīna Raudives rēgu
Publicitātes foto . Portugāļu māksliniece Margarida Mendesa
15-10-2013 A+ A-
Latvijas Mākslinieku savienībā, RIXC Mediju telpā un bārā „Chomsky” 25. un 26. oktobrī notiks vairākas performances ciklā „Rezonējošā kamera” („Resonant Chamber”), ko veido portugāļu māksliniece un kuratore Margarida Mendesa (Margarida Mendes). Mākslinieces un viņu pavadošās mākslinieku grupas nolūks ir atmodināt parapsihologa un elektroniskās balss fenomena pioniera Konstantīna Raudives rēgu.

„Rezonējošā kamera” ir performanču cikls par audio spektralitāti, kas iekļauts Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas projektā „Gaidot... (Kādas idejas arheoloģija)”. 

Portugāļu kuratore Margarida Mendesa mākslinieku grupas pavadībā atgriežas Rīgā, lai ar performanču cikla palīdzību tiektos pētīt kolektīvās zemapziņas uztveres bezdibeni, vienlaikus atveidojot to ar informācijas elektrifikācijas palīdzību un jaunu tehnoloģiju parādīšanos.

„Iepazīstinot ar dažādu mākslinieku darbiem, kuri pēta audiālu fenomenu apgabalus, estētiskās tehnoloģijas, okultismu un pašpercepcijas cildenumu, šā cikla mērķis ir izjautāt dažas tehnoloģiskās problēmas, ekstrapolējot tās no parazinātnes lauka planetārā sfērā,” vēsta „kim?” pārstāvji.

Programma

25. oktobris

Plkst. 18.00 Latvijas Mākslinieku savienībā (11. novembra krastmala 35)  „Eiro-viendienīte – mistiska relaksācijas sistēma” („Euro-Ephemera Mystical Relaxation System”), Emīlijas Kurilovičas performatīva instalācija.

Plkst. 21.00 RIXC Mediju telpā (11. novembra krastmala 35) „Filma pret filmu = dzīvā Vérité” („Reel To Reel – Living Vérité”), Nuno da Luša klausīšanās seanss.

26. oktobris

Plkst. 17.00 bārā „Chomsky” (Lāčplēša ielā 68) „Levitējošā mašīna” („The Levitating Machine”), domāšanas darbnīca Margaridas Mendesas vadībā.

Plkst. 21.00 RIXC Mediju telpā „Strobe Antumbra”, Vaņas Smiļaniča performance un „Apsēstības transs” („Possession Trance”), Raiena Džordana skaņas rituāls.

Ieeja pasākumos bez maksas.

„Rīga 2014” programmas projekta „Gaidot... (Kādas idejas arheoloģija)” ietvaros Rīgā no dažādām pasaules valstīm ierodas atšķirīgu nozaru profesionāļi – domātāji, tostarp kuratori, filozofi, rakstnieki, mākslinieki un mūziķi, ar mērķi pētīt, iedvesmoties un mijiedarboties ar vietējo kultūrvidi. Šo domātāju viesošanās Rīgā ir savstarpēji atšķirīgas – tās ir gan ar mākslinieku studiju vizītēm saistīti radoši braucieni, gan specifisku teorētisko nostādņu prezentācijas, kā arī instalāciju un performanču cikli. Margaridas Mendesas kūrētā vizīte ir otrā epizode pasākuma ciklā, kas aizsākts ar kuratora un rakstnieka Krisa Šārpa (Chris Sharp) lasījumu 2013. gada augustā.

0 komentāri

Komentāru nav