Grupa „Manta” saraksta dziesmu par Voleru apkaimi

Grupa „Manta” saraksta dziesmu par Voleru apkaimi
15-10-2013 A+ A-
Latvijas alternatīvās mūzikas grupa jeb kā paši dēvē „alternatīvais boibends” „Manta” laiduši klajā dziesmu „Viva Voleros”, kas veltīta vienai no Rīgas apkaimēm – Voleriem.

Video filmēts teritorijā starp Rīgu un Bolderāju, bet dziesmas ieraksts analogi veikts Ingus Baušķenieka studijā. Tie ir kāda velobrauciena laikā „samedīti” iespaidi par vietējo sabiedrību un Voleru savdabīgo graustu arhitektūru.

„Voleri ir teritorija starp Rīgu un Bolderāju. Rūpnīcu, ostas un sīkstu mazdārziņu rajons ar savām ielām un upēm. Sabiedrība ir tikpat krāsaina kā vietējie celtniecības materiāli – mazdārziņu veterāni, makšķernieki, vīri, kuri atbrauc, lai nokārtotu lietas, un vienkārši cilvēki, kuri labprāt izvairās no plašākas sabiedrības. Jebkurš ienācējs šeit tiek uzlūkots ar aizdomām kā potenciāls zaglis, dedzinātājs vai policists,” par iespaidiem stāsta „Mantas” solists un dibinātājs Edgars Šubrovskis.

 

Ansamblis „Manta” ir radies uz kādreizējās grupas „Hospitāļu iela” bāzes, un šobrīd tajā ir apvienojies „ex-Hospitāļu” radošais līderis Edgars Šubrovskis un grupas „Gaujarts” solists Edgars Mākens. Kopā ar viņiem grupā spēlē arī Oskars Upenieks (taustiņi) un Raitis Viļumovs (bungas).

„„Manta” bija loģisks solis pēc „Hospitāļu ielas” darbības izbeigšanas. Bijām iestiguši zināmā stila rutīnā, no otras puses – Latvijas regeja mikroskopiskā scēna neļāva atrast dalībniekus, ar kuriem pilnvērtīgi īstenot domu par tīru regeja ansambli. Tādēļ izveidoju ansambli, kas nebūtu piesaistīts žanra rāmjiem un kur galvenā vērtība būtu dziesmām, nevis stilam. Tātad spēlēt dziesmas, kas saglabātu savu vērtību arī tad, ja tās spēlētu citā stilā.

„Mantas” dziesmu stils ir raibs – no sintpopa līdz balādēm,” stāsta Edgars Šubrovskis.

Klipa režisore Sabīne Moore ir studējusi vizuālo komunikāciju Latvijas Mākslas akadēmijā. Latvijā māksliniece uzstājas arī ar skatuves vārdu „Kroffork”, eksperimentējot ar skaņām, instrumentiem un vizuālo mākslu. „Centos puišus filmēt ar humora piedevu, bet, nezaudējot dabiskumu. Pats klips ir veltījums Voleriem un Bolderājai, tam, kas saglabājies no bijušās Padomju Savienības. Daba ir pārņēmusi agrāk koptos dārziņus. Kas neaug, tā ir relikvija. Aizaugušais pārklāj, veidojot neaizskartā noskaņu.”

0 komentāri

Komentāru nav