Žurnāls „Rīgas Laiks” izziņo 20. jubilejas festivāla programmu

Žurnāls „Rīgas Laiks” izziņo 20. jubilejas festivāla programmu
LETA
15-10-2013 A+ A-
Žurnāls „Rīgas Laiks” 20. pastāvēšanas jubileju svinēs ar vērienīgu festivālu, piedāvājot gan simfoniskās mūzikas koncertus, gan teātra izrādes, gan filmas, lekcijas un diskusijas.

Festivāls norisināsies no 5. līdz 10. novembrim, kopumā aicinot uz 36 dažādiem pasākumiem, preses konferencē otrdien, 15. oktobrī, medijiem pastāstīja žurnāla pārstāvji.

Rīkot „Rīgas Laika” festivālu motivēja vēlme panākt, lai Rīga ir vieta, kur domā, šodien, iepazīstinot ar novembra sākumā gaidāmo notikumu, mediju pārstāvjiem sacīja žurnāla „Rīgas Laiks” izdevējs Arnis Rītups.

„Vēlos, lai Rīgā pulcējas interesanti cilvēki no visas pasaules un lai viņos un starp viņiem dzirkstī domas,” pauda Rītups.

Viens no festivāla grandiozākajiem notikumiem būs festivāla atklāšanas koncerts, kas 5. novembrī plkst. 19.00 notiks Lielajā ģildē. Tajā Valsts akadēmiskā kora „Latvija” un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) izpildījumā izskanēs Sergeja Prokofjeva kantāte „Oktobra revolūcijas 20. gadadienai”. Koncertā pie diriģenta pults būs Normunds Šnē. Kā pastāstīja Rītups, tas būs šā darba pirmatskaņojums Latvijā. Savukārt plkst. 22.00 kultūras pilī „Ziemeļblāzma” izskanēs Pjotra Mamonova koncerts „Vectēvs Pjotrs un zaķi”.

8. novembrī plkst.19.00 Lielajā ģildē LNSO diriģenta Rosena Milanova vadībā atskaņos Gustava Mālera „Piekto simfoniju”, bet stundu pirms koncerta norisināsies Anrī Luī de Lagranža ievadlekcija. Festivāla izskaņas koncerts notiks 10. novembrī. Tajā uzstāsies arābu izcelsmes franču mūziķis „Siegfried”, Munjē Trudī no Tunisijas un īpašie viesi. Toties festivāla oficiālais noslēgums paredzēts 9. novembra vakarā, kad klubā „Piens” norisināsies diskotēka. Tajā „pagaidām nenoskaidroti mūziķi sveiks „Rīgas Laiku” 20 gadu jubilejā”, stāstīja žurnāla izdevējs.

Rītups pavēstīja, ka festivāla laikā Jaunajā Rīgas teātrī būs skatāma režisores Annas Vidulejas veidotā izrāde „Gaismotāji. Savukārt Kaņepes Kultūras centrā būs skatāma mūziķa, kino režisora un pasaules apceļotāja „Siegfried” filmu retrospekcija un fotogrāfiju izstāde.

Pēc žurnāla „Rīgas Laiks” motīviem 7. novembrī galerijā „Māksla XO” tiks atklāta izstāde „Rīgas Laiks”.

Toties konferenču centrā „Citadele” norisināsies diskusijas par dažādām tēmām – birokrātiju, sociālajām inovācijām u. c. –, bet Kalnciema kvartāla galerijā četras festivāla dienas notiks radošās darbnīcas, kurās Uldis Tīrons un citi „Rīgas Laika” redaktori mācīs rakstīt. Darbnīcas norisināsies gan latviešu, gan krievu valodā, un tajās būs arī vairāki vieslektori no Krievijas.

„Festivāla programma būs intensīva. Mēģināsim panākt situāciju, ka viens cilvēks nevar apmeklēt visus pasākumus un viņam ir jāizvēlas,” norādīja žurnāla izdevējs.

Papildu informācija par festivālu pieejama mājaslapā www.rl20.lv.

0 komentāri

Komentāru nav