LNSO piedalīsies ECB rīkoto Eiropas kultūras dienu atklāšanā

LNSO piedalīsies ECB rīkoto Eiropas kultūras dienu atklāšanā
Jānis Porietis . LNSO koncerta diriģēšana Frankfurtē uzticēta diriģentam Aināram Rubiķim
16-10-2013 A+ A-
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) šodien dodas uz Frankfurti, lai 16. oktobrī atklātu Eiropas Centrālās bankas rīkotās Eiropas kultūras dienas, kas šogad veltītas Latvijai un kur mēneša laikā paredzēta mūsu valsts kultūras vērtību rādīšana. Pārstāvēto kultūras jomu skaitā ir mūzika, literatūra, teātris, fotogrāfija, kino, arhitektūra, kā arī programma bērniem.

Kultūras dienu atklāšanas koncertā muzicēs Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Valsts akadēmiskais koris „Latvija”, diriģents Ainārs Rubiķis un spožie jaunās paaudzes instrumentālisti – vijolniece Baiba Skride un pianists Reinis Zariņš.

Klausītāji dosies latviešu mūzikas piepildītā ceļojumā no Emīla Dārziņa „Melanholiskā valša” un Pētera Barisona „Latvju rapsodijas” ar virtuozā latviešu pianista Reiņa Zariņa solo, cauri „Introdukcijai un Rondo capriccioso” pasaulslavenās vijolnieces Baibas Skrides interpretācijā, līdz pat Valsts akadēmiskā kora „Latvija” sniegumam Ērika Ešenvalda, Aldoņa Kalniņa un Jāzepa Vītola a cappella kordziesmās. Baiba Skride būs soliste Kamila Sensānsa slavenajā „Introdukcijā un rondo capriccioso”, savukārt par Riharda Vāgnera Rīgā pavadītajiem gadiem atgādinās operas „Rienci” uvertīra. Koncerta „saldēdiens” – Latvijas komponista Riharda Dubras monumentālais godinājums Kungam „Te Deum”, kas saņēmis „Lielo mūzikas balvu 2003”. Tas ir iespaidīgs jaunromantisma garā ieturēts sakrāls vokāli instrumentāls darbs, un tieši Frankfurtē notiks šā lieliskā opusa otrās redakcijas pasaules pirmatskaņojums.

Savukārt Rīgas klausītājiem atgādinām, ka šā koncerta programma būs dzirdama arī Rīgā jau 18. oktobra vakarā Lielajā ģildē. Pirms koncerta no plkst. 18.00 Lielās ģildes Baltajā zālē koncerta apmeklētājiem būs iespēja kopā ar LNSO māksliniecisko padomnieku Andri Vecumnieku un mūzikas žurnālistu Orestu Silabriedi piedalīties sarunā par vērtībām – latviskām, aizejošām, jaunatgūtām, kā arī par šo vērtību transformācijām jaunā kvalitātē.

Biļetes uz 18. oktobra koncertu var iegādāties Lielās ģildes biļešu kasē, „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā.

0 komentāri

Komentāru nav