Sarkandaugavā būs divas „Survival Kit 5” izstādes

Sarkandaugavā būs divas „Survival Kit 5” izstādes
Romana Korovina izstāde „Ты не одна” („Tu neesi viena”)
Sarkandaugavā, Latvijas Kultūras muzejā „Dauderi”, vēl līdz 27. oktobrim, apskatāmas divas izstādes, kas tapušas laikmetīgās mākslas festivāla „Survival Kit 5” laikā, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Laikmetīgās mākslas centra pārstāve Elza Lāma.

„Dauderos” būs aplūkojama Romana Korovina fotogrāfiju izstāde „Ты не одна” („Tu neesi viena”) un kuratoru platformas „Blind Carbon Copy” un britu mākslinieka Bahbaka Hašemi-Nežada (Bahbak Hashemi-Nezhad) izstāde „Pazaudēt un atrast”.

Izstādē „Tu neesi viena” Romans Korovins turpina viņa darbiem raksturīgo tēmu – mazo, ikdienišķo un it kā nebūtisko lietu pētniecību.

Aiz katra pirmajā mirklī šķietami maznozīmīga priekšmetu, ikdienišķību tveroša kadra paveras savs stāsts, kas nereti ir ar māksliniekam piemītošo ironiju. Izstādē muzejā „Dauderi” mākslinieks ir izstādījis piecas lielformāta fotogrāfijas, veidojot muzeja greznajā interjerā sava veida altāri sīkumam un ikdienībai.

Izstādē „Pazaudēt un atrast” („Lose&Find”) skatāmi „Survival Kit 5” radošās darbnīcas rezultāti un tās dokumentācija, kas ar tādu pašu nosaukumu tika realizēta 31. augustā Sarkandaugavā un muzejā „Dauderi” britu mākslinieka Bahbaka Hašemi-Nežada (Bahbak Hashemi-Nezhad) un kuratoru platformas „Blind Carbon Copy” (BCC) vadībā.

Darbnīcas laikā tika izgudroti un pārbaudīti spēles noteikumi Sarkandaugavas izzināšanai. Piedāvājot jaunus nosacījumus interakcijai publiskajā telpā, tika rasti alternatīvi rīcības, sadarbības un komunikācijas modeļi.

Latvijas kultūras muzejs „Dauderi” atrodas Rīgā, Sarkandaugavas ielā 30, un ir atvērts no trešdienas līdz svētdienai no 11.00 līdz 17.00. Turp iespējams nokļūt ar 5. un 9. tramvaju, braucot līdz pieturai „Aldaris”, kā arī ar 267. maršruta autobusu, braucot līdz galapunktam.

Starptautiskais laikmetīgās mākslas festivāls „Survival Kit” radās 2009. gadā kā reakcija uz ekonomiskās krīzes radītajām pārmaiņām Latvijā. Katru gadu festivāls, ko rīko Laikmetīgās mākslas centrs (LMC) izvēlas jaunu sabiedrībā aktuālu tēmu un aicina māksliniekus un radošo jomu praktiķus reflektēt par to savos darbos. „Survival Kit 5” šogad norisinājās no 5. līdz 15. septembrim.

0 komentāri

Komentāru nav