Novembra pasākumi un notikumi Brīvdabas muzejā

Novembra pasākumi un notikumi Brīvdabas muzejā
Publicitātes foto . Mārtiņdienas masku gājiens Brīvdabas muzejā
16-10-2013 A+ A-
Novembrī Brīvdabas muzejā sākas ziemas sezona, savukārt 10. novembrī muzejs aicina uz Mārtiņdienas svinībām un tradicionālo masku gājienu, kultūras portālu „Rīga 2014” informē muzeja pārstāvji.

No 1. novembra muzejs apmeklētājiem būs atvērts katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00 par pazeminātu ieejas maksu. Ziemas sezonā muzejā būs atvērta Kurzemes sēta un Kurzemes zvejniekciema „Lurķi”, bet noteiktas ēkas par atsevišķu samaksu tiks atvērtas pēc pieprasījuma.

Ziemas sagaidīšanas jeb Mārtiņdienas svinības Brīvdabas muzejā notiks 10. novembrī no plkst. 12.00 līdz 16.00. Svinības iesāksies ar tradicionālo Masku gājienu.

Latviešu kalendārā Mārtiņi iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu. Šajā laikā pabeigti pēdējie lauku darbi. Maskošanās laiks ir klāt. Sākas budēļos iešana, kas turpinās visu ziemu līdz pat Meteņiem. Budēļos ejot, cilvēki ar pārģērbšanos attēlo dažādus zīmīgus cilvēkus, dzīvniekus, meža zvērus vai lietas. Budēļu vidū parasti redzama garā sieva, mazais vīriņš, kaza, dzērve, vilks, lācis, dzirnas, labības statiņš u. c.

Katru gadu Mārtiņos Brīvdabas muzejā pulcējas daudz maskotu ļaužu, lai katrā sētā nestu laimi, pārticību, auglību un saticību. Ārā ir auksti, bet Mārtiņbērni iet rotaļās, dzied dziesmas, dejo, lai aizbiedētu garus, rēgus un citus mošķus. Būs masku darināšanas darbnīcas un maskoto rotaļas, cienasts un veļu laika dziesmas un teikas.

Pasākuma rīkotāji aicina arī pasākuma apmeklētājus tērpties maskās un padarīt Mārtiņbērnu gājienu vēl krāšņāku!

Tie, kam masku nav, aicināti ņemt līdzi izejmateriālus masku darināšanai. Derēs veci mēteļi, segas, apģērba gabali... Masku gatavošana Izstāžu zālē sāksies jau no plkst. 11.00.

Pulcēšanās masku gājienam plkst. 12.00 pie Galvenajiem vārtiem.

Sākot ar 2014. gada 1. janvāri, arī Brīvdabas muzejā visas cenas būs eiro. Ieejas maksa muzejā būs 2,13 eiro pieaugušajiem, 1,42 eiro studentiem un 0,71 eiro skolēniem un pensionāriem. Joprojām būs kompleksā biļete ģimenei, kas maksās 2,75 eiro. Bezmaksas ieeja pirmsskolas vecuma bērniem un visu grupu invalīdiem.

0 komentāri

Komentāru nav