„Daily Telegraph” slavē Rīgu kā nākamo Eiropas kultūras galvaspilsētu

„Daily Telegraph” slavē Rīgu kā nākamo Eiropas kultūras galvaspilsētu
Rīga 2014
Britu laikraksts „Daily Telegraph” savā tīmekļa vietnē sadaļā „Luxury travel” ievietojis plašu un jūsmīgu apskatnieka Adriana Bridža (Adrian Bridge) rakstu „Countdown to Riga” par Rīgu kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu un bagātīgo kultūras piedāvājumu.

„Latvijas galvaspilsēta ir zvanu torņu smaiļu un pasaulē fantastiskākās jūgendstila arhitektūras simfonija. Tas viss apliecina bagāto mantojumu no astoņsimt gadu senās vēstures, kuras laikā pilsēta nonākusi zviedru, vāciešu, krievu un, visbeidzot, pašu latviešu rokās,” tā rakstu sāk „Daily Telegraph” apskatnieks.

Viņš arī min piecus iemeslus, kādēļ pavisam noteikti Rīgu ir vērts apmeklēt, akcentējot dažus no tiem – pasakaino Operas namu, koncertzāles un dievnamus, kas piedāvā izcilus ērģeļmūzikas koncertus, kā arī neaizmirstot piebilst, ka nākamgad Rīga nesīs Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu.

Vēl savā rakstā žurnālists min divas svarīgas grāmatas, kas būtu jāizlasa: Mārtiņa Sīļa grāmatu „Mihails Eizenšteins: Rīgas jūgendstila meistars”, kur izlasāmi sīki apraksti un atrodamas detalizētas fotogrāfijas ar ēkām, kuras radījis Rīgas slavenākais arhitekts, kā arī Nīla Teilora „Baltic Capitals”, kas, pēc autora domām, „ir nenovērtējams avots informācijai par Rīgu un apkārtni”.

Pēc raksta autora domām, jauks veids, kā apskatīt pilsētu, ir izbrauciens ar kuģīti pa pilsētas kanālu. „Izvēlieties pieturu netālu no Brīvības pieminekļa pilsētas kanālā. Ceļš turp un atpakaļ ilgs apmēram stundu, un brauciens jūs vedīs garām Operas ēkai, Centrāltirgum un pa Daugavu, no kuras paveras burvīgs skats uz Rīgas vecpilsētu.”

Visu „Daily Telegraph” rakstu varat izlasīt šeit:

0 komentāri

Komentāru nav