Radošais seminārs par sabiedrības iesaistīšanu filmu veidošanā

Radošais seminārs par sabiedrības iesaistīšanu filmu veidošanā
F64
17-10-2013 A+ A-
Rīgas Starptautiskajā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā no 21. līdz 24. oktobrim notiks „Rīga 2014” programmas projekta „Rīgas kino” radošais seminārs par sabiedrības iesaistīšanu filmu veidošanā (participatory video). Uz semināru tiek aicināti audiovizuālo mediju studenti, pasniedzēji un citi interesenti.

Meistardarbnīca un seminārs tiks realizēti sadarbībā ar Nacionālo Kino centru un Britu padomi Latvijā. „Rīgas kino” iekļauts „Rīga 2014” programmas tematiskajā līnijā „Ceļu karte”.

Semināru vadīs britu producents, režisors, pedagogs, studijas „Suited and Booted” dibinātājs Kriss Kemps (Chris Kemp). Vieslektors dalīsies profesionālajā pieredzē filmēšanas apmācībā un sabiedrības iesaistīšanas video projektu realizēšanā, kad noteikta sabiedrības grupa ar kino profesionāļu palīdzību apgūst prasmes filmēšanā, lai patstāvīgi veidotu filmas par sev aktuālām tēmām vai radoši izpaustos audiovizuālā formā.

Seminārs būs saistošs ikvienam profesionālim, studentam un interesentam, kurš vēlas papildināt prasmes filmēšanā, filmēšanas apmācībā un iegūtās zināšanas izmantot praksē. Seminārā apgūtās mācību metodes tiks izmantotas arī projekta „Rīgas kino” radošajās meistardarbnīcās.

Radošā semināra programma

Pirmdien, 21. oktobrī, plkst. 11.00 augstskolas RISEBA Mazajā izstāžu zālē seminārs „Sabiedrības iesaistīšanas video projekti” – ievads, nozīmīgākie paraugi.

Otrdien, 22. oktobrī, plkst. 11.00 augstskolas RISEBA Mazajā izstāžu zālē seminārs „Apmācības metodes sabiedrības iesaistīšanas video projektos”.

Trešdien, 23. oktobrī, plkst. 12.00 un ceturtdien, 24. oktobrī, plkst. 12.00 augstskolā RISEBA studentiem un interesentiem būs iespēja piedalīties semināra praktiskajā daļā un nofilmēt īsfilmas par augstskolas apkārtni.

Sabiedrības iesaistīšanas video projekti ir īpaši aktuāli mūsdienās, kad filmēšana, fotografēšana un ir kļuvusi pieejama ikvienam. Šādi projekti attīsta prasmes filmu veidošanā, kā arī palīdz kļūt izprotošākiem un kritiskākiem, ikdienā izmantojot komunikācijas ierīces, digitālos medijus, sociālos tīklus.

RISEBA izstāžu zāles atrodas Rīgā, Ūdens ielā 6.

0 komentāri

Komentāru nav