Aicina uz Mildas Brehmanes-Štengeles jubilejas sarīkojumu

Aicina uz Mildas Brehmanes-Štengeles jubilejas sarīkojumu
No RMM krājuma . Dziedātāja Milda Brehmane-Štengele
17-10-2013 A+ A-
Trešdien, 23. oktobrī, plkst. 17.30 Rakstniecības un mūzikas muzeja sarīkojumā „Lielās Mildas salons” varēs iepazīt līdz šim nepubliskotus materiālus no Mildas Brehmanes-Štengeles kolekcijas. Ar pasākumu tiks svinēta vokālās un skatuves mākslas leģendas 120 gadu jubileja, informēja RMM pārstāve Maija Treile.

Pirms īsa laika Rakstniecības un mūzikas muzejs saņēma dziedātājas arhīvu – atmiņas, dienasgrāmatas, korespondenci, fotogrāfijas –, kas plašākai publikai līdz šim nav bijis pieejams. Pasākuma gaitā būs iespēja gan ieskatīties, gan ieklausīties šajā kolekcijā.

Atmiņās un dienasgrāmatās dziedātāja rakstījusi gan par savu zenīta laiku Nacionālajā operā pirmskara Latvijas laikā, gan dažādiem piedzīvojumiem operā un koncertos provincē pagājušā gadsimta piecdesmitajos un sešdesmitajos gados. Vēstulēs lasāma sarakste ar ārzemēs dzīvojošajiem radiem un draugiem (Uldi Ģērmani Zviedrijā, Hertu Lūsi ASV). Ar Brehmanes-Štengeles rakstīto pasākuma apmeklētājus iepazīstinās muzikoloģe Inese Žune (RMM). „Lielās Mildas salonā” skanēs pašas dziedātājas balss ieraksti, Mildas Brehmanes-Štengeles eleganci varēs novērtēt fotoattēlos. Atmiņas par dziedātāju un saviesīgajiem pasākumiem viņas mājās stāstīs pianists Valdis Jancis.

Vakaru muzikāli papildinās reti atskaņotas Latvijas komponistu solodziesmas no dziedātājas arhīva. Tās izpildīs Latvijas Nacionālās operas solistes Kristīne Gailīte un Aira Rūrāne, kā arī koncertmeistars Ventis Zilberts.

Sarīkojumu vadīs Dzintars Gilba (RMM).

Pasākumi Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2) notiek katru trešdienu plkst. 17.30. Sarīkojuma laikā (no plkst. 17.30 līdz 19.00) bērniem būs iespēja piedalīties muzeja nodarbībā „Skaņu pavēlnieks”. Ieejas maksa – 1,50 latu (2,13 eiro); pensionāriem, studentiem un skolēniem – 1 lats (1,42 eiro); maksa par nodarbību bērniem – 1 lats (1,42 eiro). Biļetes cenā iekļauts izstāžu apmeklējums. Vietu skaits zālē – ierobežots.

0 komentāri

Komentāru nav