Sv. Panteleimona Dziedinātāja baznīcas dziedoņi būs Rīgā

Sv. Panteleimona Dziedinātāja baznīcas dziedoņi būs Rīgā
17-10-2013 A+ A-
22. oktobrī plkst. 18.00 unikālu koncertu sniegs viena no pasaules labākajām gruzīnu mūzikas kopām – Sv. Panteleimona Dziedinātāja baznīcas dziedoņi (წმიდა პანტელეიმონ მკურნალის სახელობის ეკლესიის მგალობელთაგუნდი, Gruzija), informē koncerta rīkotāji.

„Sv. Panteleimona Dziedinātāja baznīcas dziedoņi” ir gruzīnu dziedoņu grupa, kuras sastāvā ir četri dziedātāji. Tā dibināta 1988. gadā, kad kopā sanāca profesionālu diriģentu grupa, lai pētītu un izpildītu Gruzijas senos dziedājumus. Kopš 1994. gada dziedoņu sastāvs nav mainījies. Paralēli aktīvai koncertdarbībai Gruzijā grupa ir izdevusi piecus albumus, kā arī koncertējusi Lielbritānijā, Vācijā, Polijā, Izraēlā, Taivānā, Baltkrievijā, ASV, Somijā, Krievijā, Nīderlandē un Latvijā.

Gruzija ir valsts ar senu kultūru, un jau viduslaikos polifoniskie dziedājumi bija augsti attīstīti. Garīgie dziedājumi attīstības kalngalu sasniedza 10.–11. gadsimtā, un vēl šobaltdien tie ir gruzīnu muzikālās kultūras neatņemama sastāvdaļa. Savukārt gruzīnu tautisko dziedājumu kultūra žanru ziņā ir ļoti bagāta un dažāda. Daudzu gadsimtu garumā ir izveidojies īpašs izpildījuma stils un tradīcijas, kas nodotas no paaudzes paaudzē. Dziedājumu žanri ir ļoti dažādi, kas apņem visus tautas dzīves un gara jomas: darba, liriski romantiskās, rituālu, galda, teiksmu, kara, varoņu, deju, baznīcas dziesmas u. c.

Gruzīnu dziedoņi sniegs stundu garu programmu. Tiks izpildīts gan garīgās mūzikas repertuārs ar tādiem dziedājumiem kā „Shen khar venahi” („Tu esi vīna dārzs”) – par Ēdeni, kā arī dziesmas par dažādiem svētajiem, gan arī skanēs gruzīnu tradicionālā mūzika – dziedājumi par darbu, karu, jātniekiem, medniekiem, par draudzību un drosmi.

Kā īpašie viesi koncertā piedalīsies jauniešu kora „Balsis” vīru grupa „Viņi” (diriģents Ints Teterovskis).

Biļetes nopērkamas pasākuma dienā divas stundas pirms koncerta sākuma Sv. Pētera baznīcā, cena – 1,41 lats.

Koncerts tapis sadarbībā ar jauniešu kori „Balsis” un Gruzijas vēstniecību Latvijā.

Papildu informācija par „Sv. Panteleimona Dziedinātāja baznīcas dziedoņiem” atrodama šeit:

0 komentāri

Komentāru nav