Rīgā uzstāsies leģendārā īru ģimenes grupa „Clannad”

Rīgā uzstāsies leģendārā īru ģimenes grupa „Clannad”
Publicitātes foto . Grupa „Clannad”
18-10-2013 A+ A-
2011. gada nogalē Rīgā ar programmu „Irish Christmas” uzstājās ķeltu mūzikas pirmā lēdija Moija Brenana (Moya Brennan). Tagad viņa atgriežas Rīgā, lai 2014. gada 2. februārī kopā ar leģendāro grupu „Clannad” uzstātos Kongresu namā.

Tulkojumā no ķeltu valodas „clannad” nozīmē „ģimene”, un grupas dalībniekus patiesi saista tuva radniecība – tās centrā jau kopš septiņdesmito gadu sākuma ir Moija Brenana, kuras balsi Bono savulaik atzinis „par vienu no brīnišķīgākajām, ko dzirdējusi cilvēka auss”. Grupas sastāvā ir arī divi Moijas brāļi, kā arī vēl divi tuvi radinieki. Astoņdesmito gadu sākumā tajā darbojusies arī pati slavenākā Brenanu ģimenes atvase – Moijas māsa, ko pasaule pazīst ar vārdu Enya.

„Clannad” repertuārs sastāv no smalki atmosfēriskām tradicionālajā īru mūzikā balstītām balādēm, kurās neaizmirstamas vokālās harmonijas un maigas arfas skaņas savijušās ar vieglām džeza, „new age” un popa un pasaules mūzikas ietekmēm. Smalko noskaņu dēļ viņu mūzika bieži izmantota kino, un arī par starptautisko slavu „Clannad” var pateikties kino – 1982. gadā viņu skaņdarbs „Theme form Harry’s Game”, kas sacerēts īru TV seriālam, iekļuva britu top 5, un tā joprojām ir vienīgā gēlu valodā skanošā dziesma, kas jebkad iekļuvusi britu topā! Starptautiskajai atpazīstamībai palīdzēja arī fakts, ka to savu koncertu ievadā un noslēgumā vairākās pasaules turnejās atskaņoja „U2” (astoņdesmito gadu vidū „Clannad” arī ieskaņo duetu ar Bono „In a Lifetime”).

Savukārt Latvijā daudzi „Clannad” skanējumu iepazina TV seriālā par Robinu Hudu, kurš vairākkārt demonstrēts mūsu TV; seriāla „Robin of Sherwood” mūzika izdota „Clannad” albumā „Legend” un izpelnījusies „Emmy” balvu.

1999. gadā „Clannad” piedēvētā īru nacionālā zīmola statusu nostiprina „Grammy” balva, kas kategorijā labākais „New Age” albums piešķirta viņu diskam „Landmarks”. Pēc pāris gadiem „Grammy” nomināciju izpelnās arī Moijas Brenanas soloalbums „Whisper to a Wild Water”.

Grupas jaunākais albums „Nádúr” (īru val. – daba) iznāca 2013. gada septembrī, un tas ir viņu pirmais studijas darbs pēc „Grammy” laureāta „Landmarks”, ko joprojām uzskata par vienu no visu laiku slavenākajiem īru mūzikas ierakstiem.

Biļetes uz „Clannad” koncertu nopērkamas „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās visā Latvijā, kā arī internetā.

Koncertu rīko koncertaģentūra „LiveFest”.

0 komentāri

Komentāru nav