Izdod Rūdolfam Blaumanim veltītu monētu

Izdod Rūdolfam Blaumanim veltītu monētu
Publicitātes attēli
11-04-2013 A+ A-
Latvijas Banka īsi pirms Rūdolfiem – ceturtdien, 11. aprīlī, – laiž apgrozībā latviešu literatūras klasiķim Rūdolfam Blaumanim veltītu jubilejas monētu, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Latvijas Bankas sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Grāvītis.

Monēta izgatavota par godu Rūdolfa Blaumaņa 150. jubilejas gadam.

Monētas grafisko dizainu veidojis Aigars Ozoliņš, bet ģipša modeliLigita Franckeviča. Monēta kalta „Regia Autonomǎ Monetǎria Statului” (Rumānija) Eiropas Savienības dalībvalstu jubilejas un piemiņas monētu programmas „Eiropas sudraba programma” ietvaros.

Latvijas Banka uzskata, ka Rūdolfa Blaumaņa vispusīgais devums dramaturģijā, prozā un lirikā ir latviešu literatūras zelta fonds: „Tajā iespaidīgi atainota latviešu lauku cilvēku dzīve, raksturi un domāšanas veids laikā, kad brieda un nostiprinājās latviešu nacionālā pašapziņa un veidojās nākamā valstiskuma pamati. Turklāt viņa darbi nav tikai latvietības vēsturiska fiksācija ar atskatu uz 19. un 20. gs. mijudaudzas rakstnieka aplūkotās tēmas un problēmas vērojamas arī mūsdienās. Tos caurvij dziļi universālas harmonijas meklējumi, kas centrējas ap ģimenes ideālu un dzimto mājvietu un ko monētas mākslas formā tālāk tulkojuši arī tās autori."

Jubilejas monēta „Rūdolfs Blaumanis” ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijas Republikā. Monētas maksimālā tirāža – 5 000 eksemplāru. Monēta būs iegādājama Latvijas Bankā (Rīgā – kasēs Kr. Valdemāra ielā 1B) un tradicionālajās monētu tirdzniecības vietās – bankās, suvenīru un juvelieru veikalos. Monētas cena Latvijas Bankas kasēs – 32,92 lati.

0 komentāri

Komentāru nav