ECB Latvijas kultūras dienu atklāšanas koncerts radio un TV

ECB Latvijas kultūras dienu atklāšanas koncerts radio un TV
ECB . ECB Eiropas kultūras dienu atklāšanas koncerts Frankfurtē
Vācijas pilsētā Frankfurtē 16. oktobrī ar Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) un Valsts akadēmiskā kora „Latvija” (diriģents Ainārs Rubiķis), kā arī solistu koncertu tika atklātas Eiropas Centrālās bankas (ECB) ikgadējās kultūras dienas, kas šogad ir veltītas Latvijai. Koncerta ieraksts plašākai auditorijai tiks pārraidīts piektdien, 18. oktobrī, Vācijas radiostacijā HR2, kas dzirdama arī internetā, bet Rīgā notiks atskaņas koncerts, ko savukārt tiešraidē būs iespēja noklausīties radio „Klasika” ēterā.

Arī Latvijas klausītāji varēs izbaudīt mūsu meistaru uzstāšanos Frankfurtē, klausoties koncerta ierakstu HR2 mājaslapā. Koncertpārraides sākums – plkst. 21.05 pēc Latvijas laika. Nelielu ieskatu ECB kultūras dienu atklāšanas koncertā varēs gūt arī Latvijas Televīzijas 1. kanālā piektdienas, 18. oktobra, Kultūras ziņās. Sākums – plkst. 18.25.

Savukārt plkst. 19.00 LNSO, VAK „Latvija”, kā arī vijolniece Baiba Skride, pianists Reinis Zariņš un ērģelnieks Aivars Reinis ECB Eiropas kultūras dienu atklāšanas programmu atskaņos Latvijas klausītājiem koncertā Lielajā ģildē. Biļetes uz pasākumu ir nopērkamas visās „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Šo koncertu būs iespēja noklausīties arī neklātienē – ar radio starpniecību. To tiešraidē pārraidīs Latvijas Radio 3 programma „Klasika”.

 

Koncertprogramma Frankfurtē tika atklāta ar latviešu komponista Emīla Dārziņa „Melanholisko valsi”, koncertā izskanēja arī Pētera Barisona, Kamila Sensānsa, Jāzepa Vītola, Ērika Ešenvalda un Riharda Dubras skaņdarbi.

Par koncerta kulmināciju kļuva Riharda Vāgnera operas „Rienci” jaunuzveduma uvertīras pirmatskaņojums, kas izpelnījās vētrainas Vācijas publikas ovācijas.

Savukārt Rīgas koncertā ar šo skaņdarbu koncertprogramma tiks atklāta, Emīla Dārziņa „Melanholisko valsi” atstājot pirmās daļas noslēgumam.

Jau ziņots, ka Latvijai veltītās ECB Eiropas kultūras dienas Frankfurtē norisināsies līdz 15. novembrim. Šajā laikā Vācijā viesosies arī soprāns Inga Kalna, ērģelniece Iveta Apkalna, koklētāja Laima Jansone kopā ar perkusionistu Arti Orubu, kā arī grupa „Instrumenti”.

Programmā jau šajā nedēļas nogalē iekļauta arī režisora Alvja Hermaņa veidotā Jaunā Rīgas teātra izrāde „Garā dzīve”, pēcāk būs skatāma arī Jāņa Norda filma „Mammu, es tevi mīlu!”, Aika Karapetjana filma „Cilvēki tur”, kā arī Lailas Pakalniņas, Herca Franka un Ivara Zviedra dokumentālās filmas. Eiropas kultūras dienās izskanēs arī Valentīnas Freimanes grāmatas „Ardievu, Atlantīda!” fragmentu lasījums, jau 17. oktobrī tika atklāta Latvijas laikmetīgās fotogrāfijas izstāde, būs apskatāma arī arhitektūras ekspozīcija „Rīga top!”.

Eiropas kultūras dienu noslēguma pasākumā 15. novembrī uzstāsies Valsts kamerorķestris „Sinfonietta Rīga”, Latvijas Radio koris un čelliste Kristīne Blaumane.

 

Vairāk par Eiropas kultūras dienām un Latvijas kultūras programmu lasi šeit!

Ik gadu ECB Eiropas kultūras dienas ir veltītas citai Eiropas Savienības dalībvalstij. Rudens mēnešos Frankfurte pie Mainas kļūst par vietu, kur norisinās daudzi augstas kvalitātes mākslas pasākumi, kas aptver visdažādākos žanrus – no mūzikas, dejas un teātra līdz lekcijām par mākslu un izstādēm, literārajiem pasākumiem un filmām, kā arī pasākumiem bērniem.

ECB kultūras dienas rīko kopā ar attiecīgajā gadā izvēlētās valsts nacionālo centrālo banku, saņemot atbalstu no daudziem partneriem, kam svarīga Eiropas mākslas un kultūras popularizēšana. Latvijas kultūras dienas Frankfurtē atbalsta Rīgas dome, Rīgas Brīvostas pārvalde un „LIVE RĪGA”.

0 komentāri

Komentāru nav