Reģistrējies Grāmatu draugu ķēdei Rīgas Grāmatu svētkos!

Reģistrējies Grāmatu draugu ķēdei Rīgas Grāmatu svētkos!
Mārtiņš Otto, Rīga 2014
Rīgas Grāmatu svētkos, kas Kongresu namā norisinās no 18. līdz 20. oktobrim, apmeklētāji un interesenti var reģistrēties akcijas „Gaismas ceļš” Grāmatu draugu ķēdei, kas 2014. gada 18. janvārī būs viens no notikumiem, kas atklās Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu.

Līdzās iespējai reģistrēties Grāmatu draugu ķēdei, Eiropas kultūras galvaspilsētas radoši informatīvajā stendā varēs uzzināt arī par „Rīga 2014” programmas notikumiem.

Grāmatu draugu ķēde ir tautas līdzdalības akcija, kas norisināsies 2014. gada 18. janvārī, pārvietojot grāmatas no rokas rokā no vecās Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas uz jauno. Tādējādi ikviens varēs justies līdzdalīgs grāmatu pārceļošanā uz jaunajām telpām.

Grāmatu draugu ķēde būs viens no Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas lielajiem pasākumiem, apliecinot tās nepārejošās un fundamentālās vērtības, kas daudzu paaudžu garumā ir veidojušas Latvijas tautas kultūras gēnu un ko glabā grāmatas.

Ikviens interesents reģistrēties Grāmatu draugu ķēdei var arī mūsu portālā www.riga2014.org vai arī ar bibliotekāra palīdzību tuvākajā bibliotēkā.

Pašlaik dalībai Grāmatu draugu ķēdē pieteikušies jau vairāk nekā 4600 cilvēku.

Atgādinām, ka visas trīs Rīgas Grāmatu svētku dienas Kongresu namā ir iespējams arī atnest savu grāmatu Tautas grāmatu plauktam, kas vēlāk veidos grāmatu sienu – vienu no centrālajām vietām jaunajā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā. Svarīgi, lai katrs dāvinātājs grāmatas sākumlapā būtu ierakstījis kādu personisku, ar grāmatu saistītu stāstu vai vēstījumu – par ikdienu, nejaušībām, sajūtām vai uzskatiem.

Jau ziņots, ka Rīgas Grāmatu svētku laikā notiks grāmatu prezentācijas, diskusijas un tikšanās ar autoriem. Tāpat svētku programmā paredzēti pasākumi bērniem, darbosies grāmatu maiņas punkts un varēs piedalīties loterijā, kā arī iegādāties dažādu Latvijas izdevniecību grāmatas par izdevīgākām cenām. Grāmatu svētki Rīgā norisināsies jau 14. reizi.

0 komentāri

Komentāru nav