Atklās starptautisko īsfilmu festivālu „2Annas”

Atklās starptautisko īsfilmu festivālu „2Annas”
Publicitātes attēls
21-10-2013 A+ A-
Pirmdien, 21. oktobrī, plkst. 16.30 kinoteātra „KSuns” telpās tiks atklāts starptautiskais īsfilmu festivāls „2Annas”, informēja „2Annas” komunikācijas konsultante Sabīne Zālīte.

Atklāšanas pasākumā būs iespējams tikties ar festivāla „2Annas” radošo komandu un Latvijas režisoriem, izjautājot par festivāla ilgtspējību, šā gada festivāla programmu un pārmaiņām, kādas gaidāmas nākamajā gadā. Tāpat atklāšanas pasākumā ar savām domām par sievietes lomu sabiedrībā dalīsies sociālantropologs un Rīgas Stradiņa universitātes lektors Klāvs Sedlenieks.

Festivāla atklāšanas apmeklētājiem būs iespēja noskatīties Žannas Dīlmanas 1950. gada filmu „Tirgus krastmala 23”.

Festivāls ilgs līdz 27. oktobrim, un tā laikā būs skatāma plaša konkursa programma ar izmeklētām īsfilmām no Baltijas un visas pasaules.

Festivāla īpašo filmu programmu šogad atspoguļos devīze „Sieviete: avangardiste, mājsaimniece, prostitūta”.

Šogad festivāls notiks astoņpadsmito reizi. Sasniedzot pilngadību, festivāls sevi piesaka kā pilntiesīgu starptautisku filmu festivālu dalībnieku ar augstas kvalitātes saturu un neaizmirstamu formu, pauda festivāla „2Annas” programmu direktore Anna Veilande-Kustikova.

„Šā gada festivāla tematika ir skaļāka nekā citus gadus, jo vēlamies, lai Latvijas sabiedrība saskata īsfilmas patieso spēku un burvību. Esam izvirzījuši sev sarežģītu uzdevumu – vienas nedēļas laikā aplūkot sievietes vēsturisko un mūsdienu lomu sabiedrībā, izmantojot īsfilmas un pilnmetrāžas filmas kā galvenos instrumentus,” pauda Veilande-Kustikova.

Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla „2Annas” laikā Rīgas kultūras telpu piepildīs dažādu autoru darbi, sākot no mēmā kino līdz pat mūsdienu dzīvajai video performancei. Atklājot feminisma ideju vēsturiskos pirmsākumus un atrodot to rezultātu mūsdienu kino formātā, „2Annas” piedāvās tādu autoru sieviešu kā Šantalas Akermanes, Maijas Derēnas, Lotes Reinigeres, Lindas Kristanellas un Eijas Līsas Ahtilas darbus, kā arī Baltijas režisoru un daudzu citu autoru veidotās filmas.

Tāpat festivāla konkursa programmā būs skatāma arī „Oskaram” nominētā filma „Death of Shadow” un pasaules festivālu laureātes „Oh Willy...” un „Mass of Men”, kā arī jaunākās Baltijas īsfilmas.

„2Annas” ir vienīgais īsfilmu festivāls Baltijā, kura laikā norisinās Baltijas režisoru un mākslinieku jaunāko darbu konkurss.

Šis festivāls atklāj īsfilmu tās dažādībā, sākot ar spēlfilmu, dokumentālo vai animācijas filmu un beidzot ar vizuāliem un konceptuāliem eksperimentiem īsformātā, klāstīja festivāla producente Amanda Boka.

Papildus filmu programmām „2Annas” festivāla apmeklētājiem piedāvās iespēju tikties ar filmu režisoriem klātienē, īstenos vairākas filmu pirmizrādes, kā arī aicinās kinomīļus tikties neformālā gaisotnē pēc filmu izrādīšanas „Splendid Palace”, „KSuns”, „Kino Bize”, Kaņepes Kultūras centra un Ģertrūdes ielas teātra telpās.

Vairāk par festivāla konkursa programmu un citiem pasākumiem lasi „2Annas” mājaslapā.

Rīgas starptautiskais īsfilmu festivāls „2Annas” ir neatkarīgs kino un audiovizuālās mākslas festivāls, kas meklē un iepazīstina skatītājus ar inovatīviem vizuālās komunikācijas veidiem visā pasaulē. Festivāla mērķis ir popularizēt Eiropas un pasaules kino Latvijā, kā arī skatīt Baltijas filmu mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā. Festivāls notiks jau astoņpadsmito reizi.

0 komentāri

Komentāru nav