Rīgā uzstāsies vijolniece Elīna Bukša un pianists Pāvels Koļesņikovs

Rīgā uzstāsies vijolniece Elīna Bukša un pianists Pāvels Koļesņikovs
Publicitātes foto . Pianists Pāvels Koļesņikovs un vijolniece Elīna Bukša
21-10-2013 A+ A-
26. oktobrī plkst. 16.00 Jēkabpilī, Krustpils kultūras namā, un 29. oktobrī plkst. 19.00 Rīgā, Lielajā ģildē, uzstāsies „Lielās mūzikas balvas 2012” laureāte vijolniece Elīna Bukša un starptautiskā konkursa „Honens” 2012. gada laureāts pianists Pāvels Koļesņikovs, informē Hermaņa Brauna fonds.

Koncerta programmā: Dmitrijs Šostakovičs, Volfgangs Amadejs Mocarts un Sezārs Franks.

LMB ieguvēja Elīna Bukša jau kopš piecu gadu vecuma apguvusi vijoles spēli pie leģendārā pedagoga Ojāra Kalniņa. Vēlāk Elīna turpināja mācības pie krievu vijolnieka Borisa Belkina Nīderlandē. Jau sešu gadu vecumā Elīna kļuva par konkursa „Talants Latvijai” laureāti, un turpmāk sekoja panākumi daudzos starptautiskos un vietēja mēroga konkursos. Divpadsmit gadu vecumā Elīna debitēja kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri, atskaņojot Mocarta 5. vijoļkoncertu, un kopš tā laika viņa regulāri uzstājas ar visiem Latvijas profesionālajiem orķestriem.

Elīna Bukša ir koncertējusi Vācijā, Krievijā, Šveicē, Zviedrijā, Itālijā, Nīderlandē, Beļģijā un Somijā. Savukārt kopš četrpadsmit gadu vecuma Elīna ir Hermaņa Brauna fonda māksliniece un uzstājas tā rīkotajos koncertos. Šobrīd Elīna studē prestižajā Karalienes Elizabetes Mūzikas kapelā Beļģijā pie profesora Ogistēna Dimē, kā arī paralēli mācās pie profesores Annas Čumačenko meistarklasēs Vācijā, Francijā un Šveicē. Jaunā vijolniece spēlē itāliešu meistara Domeniko Montanjana 1723. gadā darinātu vijoli, kuru viņai uz laiku ir uzticējis kāds privātsponsors.

2013./2014. gada koncertsezonā Elīnai ir paredzētas nozīmīgas debijas un uzstāšanās kopā ar Ljēžas Karalisko filharmonijas orķestri, kamerorķestri „Musica Viva” Maskavā un citiem orķestriem. Jaunā vijolniece pārsteidz ar dziļu skaņdarbu lasījumu, ar dziedošu un kaismīgu skaņu, dramatisku izteiksmību un iekšēju brīvību.

Otrs koncerta solists – pianists Pāvels Koļesņikovs – ir vairāku starptautisku un reģionālu mūzikas konkursu uzvarētājs, kā arī Krievijas valsts ordeņa „Krievijas jaunais talants” kavalieris, absolvējis Novosibirskas Konservatorijas mūzikas skolu (klavieres un vijoles klases), šobrīd mācās Maskavas Konservatorijā profesora Sergeja Dorenska klasē, kā arī Londonas Karaliskajā mūzikas koledžā un Briseles Karalienes Elizabetes Mūzikas kapelā. Par savām mājām Pāvels uzskata Londonu. Pērn Pāvels Koļesņikovs triumfēja vienā no prestižākajiem mūzikas konkursiem – „Honens” konkursā Kanādas pilsētā Kalgari.

0 komentāri

Komentāru nav