Roberts Vinovskis saņem Varšavas kinofestivāla žūrijas specbalvu

Roberts Vinovskis saņem Varšavas kinofestivāla žūrijas specbalvu
Publicitātes foto/studija „Lokomotīve” . Kadrs no filmas „Spēlmanis”
21-10-2013 A+ A-
Festivālā, kas 20. oktobrī noslēdzās Polijas galvaspilsētā Varšavā, filmu producents Roberts Vinovskis saņēmis speciālo žūrijas balvu par filmu „Spēlmanis” – pirmo Latvijas un Lietuvas kopražojuma spēlfilmu, kas tapusi pēdējo divdesmit gadu laikā, kas veidota, „Uļjanas Kim” studijai Lietuvā sadarbojoties ar studiju „Lokomotīve”.

Kā minēts Varšavas festivāla oficiālajā paziņojumā, žūrija balvu piešķīrusi tieši filmas producentiem, augstu novērtējot spēju izveidot patiešām iespaidīgu, atmiņā paliekošu un uzrunājošu stāstu par mūslaiku dzīves problēmām, par spīti ierobežotajiem finanšu līdzekļiem un tam, ka filmu industrija mūsu valstīs, vērtējot Eiropas kontekstā, ir salīdzinoši neliela un neattīstīta.

 

„Šis ir patiešām negaidīts un neapšaubāmi ļoti patīkams pārsteigums,” gandarījumu par balvu neslēpj Latvijas puses producents Roberts Vinovskis. „Jāteic, gadījumi, kad tiek īpaši akcentēts tieši producenta ieguldījums, ir ļoti reti, un tādēļ jo īpaši patīkami saņemt kolēģu profesionālo atzinību par paveikto darbu. Šoreiz festivāla žūrija novērtējusi ne vien filmas māksliniecisko pusi, bet arī mūsu spēju filmas ražošanas profesionālajās kvalitātēs piedāvāt augstu, Eiropas standartiem atbilstošu līmeni, par spīti tam, ka gan industrijas iespējas, gan finansiālie līdzekļi ir krietni zem Eiropas vidējiem rādītājiem. Pat Igaunijā filmu nozarei atvēlētais budžets ir trīs reizes lielāks. Tādēļ šī balva ir jo īpaši liels prieks un gandarījums, tas neapšaubāmi ir augsts novērtējums komandas profesionalitātei, kā arī ļoti labs piemērs, ka sadarbojoties varam vairāk. Šī pieredze ar Lietuvas kolēģiem ir bijusi ļoti vērtīga, filmas sasniegumi šobrīd ir ļoti iespaidīgi. Esmu drošs, ka arī nākotnē turpināsim strādāt kopā.”

 

„Spēlmanis”, kas savu pasaules pirmizrādi piedzīvoja prestižajā Sansebastjanas filmu festivālā Spānijā, ir pirmā Latvijas–Lietuvas kopražojuma spēlfilma pēdējo 20 gadu laikā. Filma tapusi gan ar Latvijas un Lietuvas nacionālo atbalstu, gan ar Eiropas Padomes filmu atbalsta fonda „Eurimages” finansējumu. Filmas režisors ir Igns Jonīns (Ignas Jonynas) no Lietuvas, operators – Jānis Eglītis no Latvijas.

Filmas centrā ir Vincents – talantīgs ātrās palīdzības mediķis, kurš aizraujas ar azartspēlēm. Aizvien biežāk nokļūstot finansiālās grūtībās, Vincents spiests meklēt risinājumu un dara to visai radoši, izveidojot spēli, kurā likmes tiek liktas uz pacientu dzīvību vai nāvi. Taču kādā brīdī Vincentam jāizšķiras starp azartu, kas turklāt nes iespaidīgus ienākumus, vai romantiskām jūtām. Un šī izšķiršanās kļūst bīstama.

Varšavas filmu festivāls ir starptautiskā mērogā svarīgs filmu nozares pasākums, kas šogad norisinājās jau 29. reizi. Austrumeiropas nozīmīgāko filmu festivālu sarakstā Varšavas filmu festivāls minams līdzās Maskavas un Karlovi Vari festivāliem, tas saņēmis Starptautiskās filmu producentu asociācijas (FIAPF) un Starptautiskās kinokritiķu asociācijas (FIPRESCI) akreditāciju.

Varšavas filmu festivālā konkursa programmās tika iekļautas divas studijā „Lokomotīve” producētas spēlfilmas – „Spēlmanis” tika iekļauta galvenajā, starptautiskā konkursa skatē, savukārt programmā „Free Spirit Competition” savu starptautisko ceļu pie skatītājiem sāka Ivara Tontegodes filma „Sēņotāji”.

Nākamā gada sākumā tiks pabeigta režisora Aika Karapetjana šausmu filma „MOŽ”, bet patlaban norit sagatavošanās darbi pie studijas jaunākā projekta – režisora Dāvja Sīmaņa pilnmetrāžas spēlfilmas „Pelnu sanatorija”, kuras filmēšanas periods sāksies šā gada beigās. Savukārt filma „Spēlmanis” skatītājus Latvijā sasniegs nākamā gada sākumā.

0 komentāri

Komentāru nav