Francija piešķirs ordeni Rundāles pils direktoram Imantam Lancmanim

Francija piešķirs ordeni Rundāles pils direktoram Imantam Lancmanim
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Rundāles pils direktors Imants Lancmanis
21-10-2013 A+ A-
Nākamotrdien, 29. oktobrī, Francijas vēstnieks Latvijā Stefans Viskonti pasniegs Ordeni mākslā un literatūrā Rundāles pils direktoram Imantam Lancmanim, aģentūru LETA informēja Francijas vēstniecībā Latvijā.

Francijas amatpersonas ordeni pasniegs, lai pateiktos Lancmanim par ieguldījumu, attīstot Francijas un Latvijas attiecības kultūras jomā.

„Imants Lancmanis – kaislīgs franču valodas cienītājs un neapšaubāms Eiropas klasicisma eksperts – ir viens no labākajiem franču kultūras pazinējiem,” sacīja vēstniecības pārstāvji. „Pasniedzot šo ordeni, Francija ir gandarīta par to, ka var pagodināt šo latviešu personību par viņa ievērojamo darbību Francijā un par to, ka viņš pratis parādīt savas valsts piederību Eiropas kultūras telpai,” pauda vēstniecība.

I. Lancmanis bijis festivālu „Pārsteidzošā Latvija” un „Francijas pavasaris Latvijā” goda prezidents.

Ordenis mākslā un literatūrā ir Francijas goda apbalvojums, ko 1957. gada 2. maijā iedibināja Kultūras ministrija. Ar šo ordeni tiek apbalvotas personas, kuru radošie darbi ir snieguši īpašu devumu mākslas un literatūras jomā un kas ir veicinājušas mākslas un literatūras prestižu Francijā un pasaulē.

0 komentāri

Komentāru nav