„Dirty Deal Teatro” trīs pirmizrādes par sociālām tēmām

„Dirty Deal Teatro” trīs pirmizrādes par sociālām tēmām
Izrādes „Nobiedē mani” publicitātes foto
21-10-2013 A+ A-
Neatkarīgajā teātrī „Dirty Deal Teatro” oktobra izskaņā un novembrī gaidāmas trīs pirmizrādes – „Nobiedē mani!”, „Pārmaiņu pārbaude”, „Diena pēc naftas” –, kas pievēršas sociālām tēmām, kultūras portālu „Rīga 2014” informē teātra pārstāve Aija Murāne.

Piektdien, 22. novembrī, plkst. 19.00 pirmizrādi piedzīvos režisores Paulas Prozorovičas un horeogrāfes Katrīnas Albužes veidotā izrāde „Nobiedē mani!”.

Izrādes veidotājas par savu izpētes objektu ir izvēlējušās vienas no cilvēka lielākajām bailēm – bailes no nāves. Izrādē darbojas divas galvenās varones – Paula un Katrīna –, kuras ir izstrādājušas apjomīgu vingrojumu un uzdevumu kompleksu, kura veikšana pagarina cilvēka dzīves ilgumu.

Tiekšanās pēc garākās dzīves vienā brīdī liek uzdot jautājumu – ko iesākt ar jebkāda garuma dzīvi un ko būtu vērts ar to iesākt?

Abas pārējās pirmizrādes, kas novembrī gaidāmas „Dirty Deal Teatro”, notiks jau iepriekš izziņotā pirmā ideju festivāla „Māksla un ekonomika” ietvaros.

8. novembrī plkst. 20.00 Latvijas Jaunā teātra rīkotā ideju festivāla „Māksla un ekonomika” laikā pirmizrādi piedzīvos izrāde „Pārmaiņu pārbaude”. Šā gada augustā izrādes radošā komanda piecu cilvēku sastāvā (Jānis Balodis, Kārlis Krūmiņš, Anta Aizupe, Sintija Jēkabsone, Dainis Juraga) atstāja Rīgā naudu, bankas kartes, mobilo tālruni un devās uz Dzelzavas pagastu, lai tur desmit dienas mainītu pašu radīto mākslu pret pārtikas produktiem un pirmās nepieciešamības precēm.

Tādējādi tika simulēta finanšu apokalipse jeb situācija, kad nauda būtu pazaudējusi savu vērtību. Izrādi veidos gan Dzelzavā piedzīvotais, gan idejas un domas, kuras būs radušās, meklējot jaunus, ilgtspējīgākus un, iespējams, laimīgākus būšanas veidus mūsdienu Latvijā un pasaulē.

Tāpat festivāla „Māksla un ekonomika” ietvaros 10. novembrī pirmizrādi piedzīvos režisoru Paulas Prozorovičas un Viestura Roziņa veidotā interaktīvā spēle „Diena pēc naftas”, kura veidota, sadarbojoties ar teksta grupu „Orbīta”.

„Diena pēc naftas” piedāvās skatītājiem izspēlēt situāciju, kad pasaulē ir beigusies nafta, un ir jāizvēlas pēc kādiem principiem veidot jauno pasauli.

Ar pārējo oktobra un novembra repertuāru iespējams iepazīties „Dirty Deal Teatro” mājaslapā. Biļetes iepriekšpārdošanā uz „Dirty Deal Teatro” izrādēm var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Izrādes notiek teātrī „Dirty Deal Teatro” – Spīķeru kvartālā, Maskavas iela 12, k-2.

0 komentāri

Komentāru nav