Diskutēs par etniskās identitātes nozīmi mūsdienu sabiedrībā!

Diskutēs par etniskās identitātes nozīmi mūsdienu sabiedrībā!
F64 . Kaņepes Kultūras centrs
21-10-2013 A+ A-
Kaņepes Kultūras centrā, „Kino Bize”, 22. oktobrī plkst. 18.00 notiks diskusija par etniskās identitātes nozīmi mūsdienās, kas rosinās pārdomas gan par etniskajām, gan kultūras iezīmēm kopumā, kultūras portālu „Rīga 2014” informē „Kino Bize” pārstāve Laura Lizuma.

Šādu diskusiju veidot rosinājusi oktobra vidū sociālajos medijos aizsākusies diskusija par to, vai pasē būtu jānorāda tautība.

Pasākumā „Kino Bizē” aicinās diskutēt ne tikai par pasēm. Sarunas gaitā tiks apskatītas situācijas, kuras ērti „neierakstās” Latvijā populārajās tautību nošķīrumu kategorijās. Piemēram, vai ir iespējams būt latvietim un krievam vienlaikus? Kas vispār ir „latvietis” un kas – „krievs”? Vai cilvēks var būt latgalietis, rīdzinieks, eiropietis, bet neidentificēties ar latviešiem? Ko nozīmē „būt par mazākumtautību”? Vai tautībai mūsdienās ir jebkāda nozīme? Un, ja ir, vai tā ir publiska, vai dziļi privāta?

Sarunu ievadīs piecu interesantu viesu pārdomas par jautājumu, vai etniskajai/ kultūras identitātei ir nozīme. Savā pieredzē dalīsies Andrejs Polozkovs – režisors, kurš reiz principiāli vēlējās pasē norādīt savu tautību un tagad vairs nē, Ilze Sperga – pētniece un latgaliete, Lingita Lina Bopulu – Latvijas Universitātes studente, topošā baltu filoloģe, Dima Avsejenkovs, biedrības „Rīkojoties kopā” valdes loceklis, kas sevi sauc gan par krievu, gan par latvieti un Dāvids Vikmanis, „datorurķis”, kurš uzskata, ka interneta laikmetā tautība ir mazsvarīgs raksturlielums.

Sarunu vadīs Iveta Kažoka, sabiedriskās politikas centra „Providus” pētniece.

Pēc diskusijas „Kino Bize” sadarbībā ar Laikmetīgās mākslas centru aicina noskatīties režisores Kristīnes Briedes dokumentālo filmu „Tuvu prom savā vietā”, kas stāsta par Salnišu ģimeni no Maskavas un viņu dzīves, darba un kultūras mīlestības ceļiem Latvijā.

0 komentāri

Komentāru nav