Tuvākie pasākumi „Totaldobže” mākslas centrā

Tuvākie pasākumi „Totaldobže” mākslas centrā
Publicitātes foto
21-10-2013 A+ A-
„Totaldobže” mākslas centrā šonedēļ gan tango, gan „Melno caurumu” kombinētā performance, gan vairāki koncerti.

Nedēļas pasākumi sāksies otrdien, 22. oktobrī, kad notiks ierastā tango nodarbība milonga Aigara Stirnas vadībā.

Savukārt trešdien, 23. oktobrī, plkst. 22.00 norisināsies „Melno caurumu” kombinētā performance, kuras laikā tiks atskaņoti, demonstrēti, deklamēti, attēloti laikmetīgās mākslas darbi.

„Melno caurumu” kombinētās performances notiek neregulāri un spontāni, to laikā mākslinieki, iedarbojoties uz dažādām cilvēka uztveres maņām, kārtojot skaņas, kustības, vārdus vai gaismu, rada īpašu atmosfēru – „melnā cauruma turbulenci”, ar kuras palīdzību skatītājs var izkļūt ārpus realitātes vai tieši otrādi ienirt tajā dziļāk, nekā ierasts. Šis process ir eksperimentāls un īstermiņā var radīt kā patīkamas sajūtas, tā diskomfortu.

Performances mērķis nav atpūta, bet gan īpašs piedzīvojums, ko spēj dot tikai mūsdienu mākslinieki, kuru instrumentu un apgūto tehniku klāsts tālu sniedzas pāri pirms divsimt, simt vai pat piecdesmit gadiem dzīvojošu novatoru iztēles robežām.

Aptuveni 60 minūšu gara pasākuma laikā, māksliniekiem uzstājoties vienam pēc otra, viņu radītie darbi reizēm pārklāsies, reizēm izpletīsies telpā, pilnīgā klusumā, tādēļ skatītāji aicināti uztvert notiekošo, saglabājot maksimālu klusumu, bez vajadzības nesarunājoties un nepārvietojoties telpā līdz performances beigām. Kombinētajā performancē piedalīsies vismaz septiņi skaņas mākslas, literatūras un laikmetīgās dejas pārstāvji, pārstāvot dažādus stilus un tradīcijas. Performances dalībnieki iepriekš netiks publiskoti.

Skatītāju vietu skaits performancē ir ierobežots (100 cilvēku), tādēļ organizatori lūdz apstiprināt ierašanos, rakstot uz e-pastu: info@totaldobze.com

Ieejas maksa – 3 lati.

Ceturtdien, 24. oktobrī, no plkst. 21.00 „Totaldobžē” tiks uzsāktas rudens koncertu sesijas, šoreiz piedāvājot grupu „Bērnības milicija” un „Starmetis” uzstāšanos.

Ieejas maksa – 3 lati vai 2 lati, daloties ar pasākuma plakātu „Facebook”.

Koncerti „Totaldobžē” turpināsies arī sestdien, 26. oktobrī, kad uzstāsies divi meiteņu dueti no Stokholmas – grupa „Vulkano” un „The Haggish Moue”.

Koncerts sāksies plkst. 22.00 ar „The Haggish Moue”. „Vulkano” uzstāšanās paredzēta plkst. 23.30. Pēc grupām deju mūziku spēlēs Ģirts Reiniks un Artūrs Mednis.

Ieejas maksa koncertā ir 5 lati vai 3 lati, daloties ar pasākuma plakātu „Facebook”.

Visus pasākumu vakarus par gardiem un karstiem dzērieniem gādās kafejnīca „Ēst un paēst no Austrumiem uz Rietumiem”.

„Totaldobže” mākslas centrs atrodas bijušajā rūpnīcas VEF teritorijā, Ūnijas ielā 8/k2.

0 komentāri

Komentāru nav