Pirmizrādi piedzīvos monoizrāde „Bask@bols.lv”

Pirmizrādi piedzīvos monoizrāde „Bask@bols.lv”
Publicitātes foto . Valmieras teātra aktieris Rihards Jakovels
21-10-2013 A+ A-
25. oktobrī Valmieras teātra Mazajā zālē notiks pirmizrāde „Bask@bols.lv” – aktiera Riharda Jakovela monoizrāde, kas radīta kopdarbā ar režisoru Regnāru Vaivaru, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja Valmieras teātra pārstāve Zane Ceriņa.

„Ideja radās Regnāram, kurš bija mans pedagogs Kultūras akadēmijā. Studējot ceturtajā kursā, skatuves runā vajadzēja četrdesmit minūšu garu gabalu. Regnārs piedāvāja veidot par basketbolu – viņš zināja, ka mani tas interesē, un vēlējās, lai es runātu par kaut ko tādu, kas man ļoti patīk,” par izrādes sākumpunktu stāsta aktieris Rihards Jakovels. „Toreiz, lai būtu dabiski, ka viens cilvēks runā tik ilgi, mēs pieņēmām, ka tā ir uzstāšanās preses konferencē. Tagad, veidojot izrādi, vajadzēja atrast pamatu sarunai – lai tā nav uzstāšanās, bet patiešām dzīva saruna. Caur basketbolu gribu runāt par dzīvi.”

„Bask@bols.lv” ir  stāsts par sportu un cilvēka gribu. Izrādes sākumā varonis ir jauns cilvēks, kuram nākas veikt pirmo nopietno izvēli savā dzīvē: izšķirties par naudas pelnīšanu vai sava talanta attīstīšanu. Viņš runā par sportu, taču patiesībā par to, kāpēc Latvijā daudzas lietas „bremzējas”, jo cilvēki izvēlas iegūt uzreiz: kā basketbolā, kur daudzi izvēlēsies trīspunktu metienu, nevis cīņu zem groza. Šis varonis ir atradis mērķi – basketbolu, un tādēļ ir gatavs atteikties no visa: meitenes, ģimenes, izklaidēm, atpūtas, dzīvojot tikai uzvaras vārdā. Izrādes gaitā viņš pārtaps par treneri, kas visu dzīvi ir veltījis basketbolam, atdodot tam sevi visu, bet arī no citiem prasot to pašu.

R. Jakovels uzskata, ka pats ir īsts komandas spēlētājs un arī teātrī nonācis tāpēc, ka tur vislielākā nozīme ir darbam kopēja mērķa labā. Tāpēc monoizrādes forma nav viegla. „Esmu iedomājies, ka režisors Regnārs ir mana komanda. Un ideālā gadījumā ceru sajust, ka skatītāji ir mani komandas biedri,” sola Rihards.

Tuvākās „Bask@bols.lv” izrādes 27. un 29. oktobrī, kā arī 1., 2. un 12. novembrī.

 

0 komentāri

Komentāru nav