Student, piesakies „Lielās talkas” pagalmu projektam!

Student, piesakies „Lielās talkas” pagalmu projektam!
Publicitātes attēls . Ligitas Breģes projekta vizualizācija Balvu ielas 9. nama pagalmam
Līdz 2013. gada 3. novembrim studenti var pieteikt dalību „Lielās talkas” pagalmu sakārtošanas un labiekārtošanas projektā, lai „Lielās talkas” dienā – 2014. gada 26. aprīlī – īstenotu savas idejas kādā no Rīgas pagalmiem.

Nodibinājums „Rīga 2014” un „Lielās talkas” pagalmu kustība aicina studentus piedalīties pagalmu sakārtošanas un labiekārtošanas projektā, aizpildot elektronisku pieteikšanās anketu tiešsaistē šeit līdz 2013. gada 3. novembrim ieskaitot.

Šogad, gatavojoties 2014. gadam, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, studentu grupas arhitekta un ainavu arhitekta vadībā izstrādās pagalma attīstības priekšlikumus četriem Rīgas daudzstāvu dzīvojamo namu pagalmiem.

Dalība projektā studentiem sniedz iespēju būt sociāli aktīviem, pārbaudīt praksē savas profesionālās iemaņas, veidot sadarbību un uzlabot apkārtējo vidi, izstrādājot un īstenojot pagalma labiekārtošanas projektu kopā ar iedzīvotājiem, profesionāļiem un pašvaldības pārstāvjiem.

Pagalmu projekts, kas norisināsies jau ceturto gadu, ir balstīts uz iedzīvotāju, Latvijas augstskolu studentu, arhitektu, ainavu arhitektu un citu projekta draugu kopīgu un brīvprātīgu darbu un videi draudzīgu pieeju pagalmu vides sakopšanā.

Projekta ideja ir sakārtot daudzstāvu dzīvojamo namu pagalmus un tādējādi izveidot tos par harmonisku un skaistu dzīves vidi visām pagalmu iedzīvotāju paaudzēm.

Šā gada septembrī projekts ir guvis profesionāļu atzinību, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomes un žurnālu „Latvijas Architektūra” un „Latvijas Būvniecība” rīkotajā konkursā „Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2013” iegūstot pirmo vietu nominācijā „Ilgtspējīgākā studentu ideja”, kā arī būvuzņēmēja SIA „Re&Re” specbalvu par sabiedrības iesaisti ilgtspējīgas vides veidošanā.

Projektu organizē biedrība „Pēdas LV” („Lielā talka”), Latvijas Ainavu arhitektūras biedrība (LAAB), Jauno arhitektu kustība (JAK) sadarbībā ar nodibinājumu „Rīga 2014”.

Iepazīties ar līdz šim paveikto Latvijas un Rīgas pagalmos var tīmekļa vietnes www.talkas.lv sadaļā „Pagalmi”, savukārt pie mums lasi par draudzīgo Maskavas ielas 170. nama pagalma draudzīgo kopienu un stāstu par Ligitu Breģi – Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, kura palīdzēja pārtapt Balvu ielas 9. nama pagalmam.

0 komentāri

Komentāru nav