Nākamgad pirmo reizi Latvijā – „Pat Metheny Unity Group”

Nākamgad pirmo reizi Latvijā – „Pat Metheny Unity Group”
Publicitātes foto . Ģitārists Pets Metenijs
22-10-2013 A+ A-
Rīgas Kongresu namā nākamā gada 26. aprīlī koncertēs pazīstamais džeza ģitārists Pets Metenijs (Pat Metheny) ar savu mūziķu apvienību „Pat Metheny Unity Group”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē koncerta rīkotāji no festivāla „Rīgas ritmi”.

Apvienības „Pat Metheny Unity Group” sastāvā līdzās Petam Metenijam spēlē četri pasaulē zināmi mūziķi – saksofonists Kriss Poters (Chris Potter), bundzinieks Antonio Sančezs (Antonio Sanchez), basists Bens Viljamss (Ben Williams) un multiinstrumentālists Džulio Karamasi (Giulio Carmassi).

Pets Metenijs ir amerikāņu džeza ģitārists, komponists un „Pat Metheny Unity Group” dibinātājs. Starptautisku atzinību Metenijs ieguva 1975. gadā līdz ar albuma „Bright Size Life” izdošanu, kam sekoja daudz citu ierakstu, no kuriem trīs ieguvuši Zelta albumu statusus.

Pets Metenijs ir 20 „Grammy” balvu laureāts 12 dažādās kategorijās, tostarp labākais mūsdienu džeza izpildījums, labākais instrumentālā roka izpildījums un citi.

Prestižo balvu klāstu papildinājušas arī uzslavas „DownBeat” kritiķu un „JazzTimes Magazine” lasītāju aptaujās, topu virsotnes prestižajā džeza žurnālā „All About Jazz”, „Billboard” un daudz citu dažādu nomināciju un balvu.

Savukārt „Pat Metheny Unity Band”, no kuras veidojusies „Unity Group”, ir vienīgā grupa „Grammy” balvu pasniegšanas vēsturē, kas ieguvusi septiņas balvas par septiņiem albumiem pēc kārtas.

„Šis projekts ir mainījis manu dzīvi,” tā teicis pats Pets Metenijs par muzicēšanu kopā ar „Pat Metheny Unity Group”.

Biļešu tirdzniecība uz „Pat Metheny Unity Group” koncertu tiks uzsākta šā gada 24. oktobrī visās „Biļešu servisa” kasēs un www.bilesuserviss.lv. Biļešu cena – no 20 līdz 60 latiem (28 līdz 70 eiro).

 

0 komentāri

Komentāru nav