Vītola pianistu konkursa finālā iekļuvuši divi latvieši

Vītola pianistu konkursa finālā iekļuvuši divi latvieši
Publicitātes foto . Viens no Vītola pianistu konkursa finālistiem būs Latvijas pārstāvis Dainis Tenis
23-10-2013 A+ A-
22. oktobrī, noslēdzoties Jāzepa Vītola 6. starptautiskā pianistu konkursa otrajai kārtai, žūrija finālā izvirzīja sešus konkursa dalībniekus, tostarp divus Latvijas pārstāvjus – Antoņinu Suhanovu un Daini Teni. Viņi kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un diriģentu Mārtiņu Ozoliņu publikas priekšā stāsies 24. un 25. oktobrī Lielajā ģildē, lai cīnītos par konkursa godalgām.

24. oktobrī plkst. 19.00 Lielajā ģildē uzstāsies Ajane Macura (Japāna), Antoņina Suhanova (Latvija), Motejus Bazars (Lietuva), savukārt 25. oktobrī plkst. 19.00 uzstāsies Dainis Tenis (Latvija), Andrejs Telkovs (Krievija) un Oleksijs Kovaļenko (Ukraina).

Nenoliedzami spraigajā cīņā no deviņpadsmit konkursa dalībniekiem šobrīd finālā ir iekļuvuši seši, kuri turpinās cīnīties par godalgām. Konkursa dalībniekus šogad vērtē žūrija, kā sastāvā ir starptautiski atzīti profesionāli pianisti un pasniedzēji: Juris Kalnciems, Gžegožs Kužinskis, Petrs Geņušs, Sergejs Osokins un Ivari Ilja (šā gada žūrijas priekšsēdētājs).

Konkursa fināla (trešās kārtas) koncertos 24. un 25. oktobrī un laureātu koncertā 26. oktobrī jaunajiem un talantīgajiem pianistiem pievienosies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā. Viņu sniegumā varēsim baudīt Mocarta, Bēthovena, Šopēna, Rahmaņinova un citu mūzikas dižgaru skaistākos klavierkoncertus.

0 komentāri

Komentāru nav