„Sviests V” un „Native Music 8” pasaules mūzikas tirgū WOMEX

„Sviests V” un „Native Music 8” pasaules mūzikas tirgū WOMEX
F64 . Dūdu un bungu grupa „Auļi”
23-10-2013 A+ A-
Kārdifā, Lielbritānijā, trešdien, 23. oktobrī, sākas ikgadējais pasaules mūzikas gadatirgus WOMEX, kurā jau astoto reizi piedalīsies arī Latvijas pārstāvji. Šogad Latvijas tradicionālā un folkmūzika tiks prezentēta ar etnomūzikas izlasi „Sviests V”, ko šogad izdeva kultūras menedžmenta centrs „Lauska”, kā arī „Native Music 8” – 2013. gadā izdotās Latvijas tradicionālās mūzikas apkopojumu CD formātā.

Arī šogad Latvijas stendu nozīmīgākajā pasaules mūzikas forumā iekārto Latvijas Mūzikas informācijas centrs (LMIC), aicinot apmeklētājus no visas pasaules iepazīt Latvijas etnomūziku un folkloru.

WOMEX ir nozīmīgākais forums, kā centrā ir etnomūzika un kurā tiek aptverts visai plašs tās izpausmju un izmantojuma spektrs – no tradicionālajām versijām līdz tā sauktajai pasaules mūzikai.

Kā akcentē Latvijas Mūzikas informācijas centra pārstāvji, WOMEX pēdējos gados ir kļuvis par lielisku platformu arī mūsu mūzikas reprezentācijai.

Latvijas stendā būs pārstāvēts arī kultūras menedžmenta centrs „Lauska”, kas apmeklētājiem piedāvās savus jaunākos ierakstus. Tostarp jau tradicionāli izceļas izlase „Sviests”, kas spilgti iezīmē etnomūzikas kopainu Latvijā, nereti iekļaujot arī jaunu grupu un mūziķu vārdus, kuri pie savu albumu izdošanas vēl nav tikuši. Tādējādi „Sviests” paver iespēju iziet pasaulē arī mazāk pieredzējušiem latviešu mūziķiem.

Uz Kārdifu devusies arī grupa „Saucējas”, kas WOMEX turpinās pērn veiksmīgi aizsākto starptautisko darbību. Pēc sarunām 2012. gada gadatirgū grupa šogad sniedza koncertus Parīzes „Théâtre de la Ville” un „Théatre des Abbesses”, bet viņu koncerta ierakstu gada beigās plāno izdot franču izdevniecība „Les Boréales”.

WOMEX tiks popularizēti arī jaunākie dziedātājas Birutas Ozoliņas un DJ Monsta, dūdu un bungu grupas „Auļi”, trio „Šmite, Kārkle, Cinkuss”, kā arī WOMEX apmeklētājiem un pasaules mūzikas profesionāļiem jau pazīstamās koklētājas Laimas Jansones jaunākie ieraksti un citi Latvijas mūziķu darbi.

LMIC šai prezentācijas reizei sagatavojis kompaktdisku „Native Music 8”. Tā koncepcijas autore ir Latvijas Nacionālā kultūras centra eksperte, Latvijas Radio 3 „Klasika” redaktore, etnomuzikoloģe Gita Lancere. Disks sniedz ieskatu pagājušā un šā gada laikā izdoto etnomūzikas ierakstu klāstā. Izlasē pārstāvēti gan izdevniecību „Lauska” un „Upe tt”, gan Mūsdienu mūzikas centra un citu neatkarīgo izdevēju („LikeISaid Agency”, „Vide Intra”) veiktie ieskaņojumi.

Projekta atbalstītāji – LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds un nodibinājums „Rīga 2014”.

0 komentāri

Komentāru nav