„Polārsimfonija” un čella trakulības „Sinfonietta Rīga” koncertā

„Polārsimfonija” un čella trakulības „Sinfonietta Rīga” koncertā
Didzis Grodzs . Kamerorķestris „Sinfonietta Rīga”
23-10-2013 A+ A-
Nākampiektdien, 1. novembrī, plkst. 19.00 kamerorķestris „Sinfonietta Rīga” aicina uz koncertu Lielajā ģildē, kurā klausītājiem būs iespēja novērtēt orķestra sadarbību ar ekstravaganto čellistu Valteru Pūci, kā arī iepazīt Agnetas Krilovas ziemeļniecisku noskaņu apvīto „Polārsimfoniju” tās pasaules pirmatskaņojumā. Pārbaudītu vērtību cienītājus priecēs Volfganga Amadeja Mocarta Simfonija La mažorā. Pie diriģenta pults – Normunds Šnē.

Reizi pusgadā „Sinfonietta Rīga” sniedz iespēju klausīties jaunas latviešu kamersimfonijas pirmatskaņojumu. Šoreiz publikas vērtējumam savu „gara bērnu” piedāvā komponiste Agneta Krilova – uzzināsim, kas slēpjas viņas simfoniskajos sapņos par mūziku aiz polārā loka. „Polārsimfonija” ir veltījums komponistes iemīļotajai zemei Somijai, kur viņa pavadījusi gadu, studējot Žana Sibēliusa Mūzikas akadēmijā Helsinkos. Skaņdarbā ievīts arī stāsts par dzīves pretpoliem un kontrastiem mūzikas instrumentu attiecībās.

Koncerta solists Valters Pūce, kurš pazīstams kā grupas „Da gamba” mūziķis, uz brīdi pametīs elektroakustisko pasauli un pievērsīsies ekspresīvai muzicēšanai kamerorķestra kompānijā. Klausīsimies, kā viņa čells veic elektriskās ģitāras cienīgus varoņdarbus norvēģu komponista Rolfa Vallina draiskajā, neaprēķināmajā opusā „Ground”. 

Koncerta klasisko šķautni pārstāvēs Volfganga Amadeja Mocarta Simfonija La mažorā. Tā ir viena no Vīnes klasiķa agrīnajām simfonijām, kur izsmalcināti rokoko mūzikas ornamenti un smalka muzikālā tekstūra šķiet pārcelta no stīgu kvarteta.

Koncerta organizators – „Latvijas Koncerti”.  Biļešu cena: 5–15 latu (7,11–21,34 eiro).

Biļetes uz koncertu var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs.

0 komentāri

Komentāru nav