Pasniegs Aleksandra Čaka balvu

Pasniegs Aleksandra Čaka balvu
Publicitātes foto
23-10-2013 A+ A-
25. oktobrī plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē notiks Aleksandra Čaka balvas pasniegšanas ceremonija - muzikāli teatralizēts sarīkojums, ko veido režisors Uģis Brikmanis. Šogad Aleksandra Čaka biedrības un Rīgas domes iedibinātajai balvai izvirzīti divpadsmit pretendenti, tostarp kultūras darbinieki, mākslinieki, literāti, tulkotāji, kā arī vairāki ar dzejnieka daiļradi saistītu projektu īstenotāji.

Aleksandra Čaka balvas pasniegšana aizsākās dzejnieka simtgadē 2001. gadā, un ik pēc diviem gadiem to pasniedz par mākslinieciski augstvērtīgu Rīgas interpretējumu literatūrā, mūzikā, filmu, teātra vai vizuālajā mākslā, kā arī A. Čaka radošā mantojuma izpētē, popularizēšanā un tulkošanā. Balvas pasniegšanas ceremonijā muzicēs Niks Matvejevs, Gidons Grīnbergs, Rolands Beļevičs, kā arī Rīgas kamerkoris „Ave Sol” diriģenta Andra Veismaņa vadībā. Muzikāli teatralizētajā pasākumā līdzdarbosies Latvijas Kultūras akadēmijas 3. kursa studenti un aktieris Gundars Grasbergs.

Šogad, sagaidot dzejnieka 112. dzimšanas dienu, Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība, Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis-muzejs un Aleksandra Čaka biedrība 17. oktobrī rīkoja arī dzejniekam veltītu konferenci, kurā tika meklēts Čaka atstātais kultūras mantojums vēsturē – teātru iestudējumos, Latvijas novados, latviešu trimdā, kā arī mākslu kopsaistē.

Bezmaksas ielūgumus uz balvas pasniegšanas ceremoniju iespēja saņemt līdz 24. oktobrim Aleksandra Čaka memoriālajā muzejā, Lāčplēša ielā 48/50, dz. 14.

 

0 komentāri

Komentāru nav