Festivāls „Zemlika” aicina uz diskusiju par kultūras pieejamību reģionos

Festivāls „Zemlika” aicina uz diskusiju par kultūras pieejamību reģionos
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Latgales vēstniecība „Gors”
24-10-2013 A+ A-
Mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāla „Zemlika” laikā – 26. oktobrī plkst. 14.00 – Durbes muzejā notiks reģionālajām kultūras celtnēm un kultūras pieejamībai reģionos veltīta publiska diskusija, kultūras portālu „Rīga 2014” informē festivāla rīkotājs Miks Magone no izdevniecības „SKYR”.

Sākotnēji grandiozie plāni par piecu jaunu akustisko koncertzāļu celtniecību Latvijā šobrīd īstenojušies daļēji – šogad darbu uzsākusi Latgales vēstniecība „Gors” Rēzeknē, finiša taisnē iegājuši Cēsu akustiskās koncertzāles celtniecības darbi, un nupat pamatakmens ielikts „Lielajam Dzintaram” Liepājā. Ieceres par šādām ēkām Ventspilī un Rīgā atliktas uz turpmāku nākotni.

Retais nebūs dzirdējis to, ka katra no šīm celtnēm ir „vitāli nepieciešama tautas garīgai attīstībai”, ka vietējās pašvaldības šādus projektus spēj īstenot, veiksmīgi apgūstot Eiropas Savienības fondos pieejamos līdzekļus, ka šīs celtnes ir arhitektoniski augstvērtīgi projekti. Tiesa, šķēpi joprojām tiek lauzti par to, kas un kā šajās ēkās notiks pēc to nodošanas ekspluatācijā – kādi būs satura veidošanas pamatprincipi, kas un kādā formā būs atbildīgs par līdzfinansējumu mākslinieciskajām programmām, vai piedāvājums pašvaldības un reģiona mērogā tiks plānots kvalitatīvi citādāks nekā līdz šim, esošajās kultūras celtnēs minētajos reģionu centros?

Uz šiem un citiem jautājumiem atbildēt, kā arī dalīties līdzšinējā pieredzē aicināti Latvijas Komponistu savienības vadītāja un kultūras pasākumu organizatore Dace Bluķe, teātra nama „Jūras vārti” vadītājs Māris Valtenbergs no Ventspils, kā arī Rēzeknes akustiskās koncertzāles jeb Latgales vēstniecības „Gors” vadītāja Diāna Zirniņa, kura sarunā piedalīsies ar video zvana starpniecību.

Diskusiju vadīs mūziķis un kultūras žurnālists Latvijas Televīzijā un Latvijas Radio 3 „Klasika” Edgars Raginskis. Diskusijā piedalīties un uzdot jautājumus aicināts ikviens. Sadarbībā ar patstāvīgās domas portālu „Satori.lv” šī diskusija tiks filmēta, lai vēlāk to portālā publicētu.

Edgara Raginska veidoto un koncertzāļu tematikai veltīto raidījumu LR3 „Klasika” var noklausīties Latvijas Radio arhīvā.

Jau ziņots, ka mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls „Zemlika” Latvijas  mazākajā pilsētā Durbē norisināsies 25. un 26. oktobrī. Šogad festivāla muzikālā programma piedāvās 17 dažādu grupu un mūziķu uzstāšanos – no ģitārmūzikas līdz mūsdienu akadēmiskajai mūzikai, no tautas jeb folkmūzikas līdz elektroniskajai deju mūzikai.

Festivāla otrajā dienā būs zemnieku, amatnieku un godprātīgu un videi draudzīgu pārstrādātāju ražojumu tirgus, galvenās lomas atvēlot Durbes un novada, kā arī tuvējo kaimiņu saimniecībās gada laikā izaudzētajam, darbnīcās un ražotnēs paveiktajam. Pasākuma laikā skolas ēdamzālē tiks ierīkots oficiālais festivāla restorāns, kura ēdienkarte tiks veidota, izmantojot lielākoties tikai Durbes novadā izaudzēto, izslaukto, sasieto un citādi saražoto.

Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, arī šogad festivāla „Zemlika” norises vietas Durbē būs vairākas – Durbes kultūras nams, A. Kronvalda vēsturiskā skolas ēka, A. Kronvalda Durbes vidusskola, Durbes muzejs, Durbes luterāņu baznīca un citas.

 

0 komentāri

Komentāru nav