„Splendid Palace” 90. jubilejā atklās unikālu gleznoto kinoafišu izstādi

„Splendid Palace” 90. jubilejā atklās unikālu gleznoto kinoafišu izstādi
Publicitātes foto/„Splendid Palace”
24-10-2013 A+ A-
Piektdien, 25. oktobrī, plkst. 14.00, svinot kinoteātra „Splendid Palace” 90 gadu jubileju, pie kino ēkas (Elizabetes iela 61) tiks atklāta unikāla kinoteātra gleznoto kinoafišu kolekcija, pavēstīja kinoteātra pārstāvji.

Izstādē būs apskatāmi piecpadsmit lielformāta mākslas darbi, kas tapuši pēdējo piecu gadu laikā un līdz šim glabājušies kinoteātra „Splendid Palace” arhīvos. Visu kinoafišu autors ir Artis Koknevičs, kurš savulaik šo arodu pārņēmis no sava tēva, kinoteātra „Rīga” mākslinieka Kārļa Kokneviča (1930–2006).

Lai arī atzītas par unikālām, vairāk šādu, ar roku gleznotu kinoteātra „Rīga” afišu līdz mūsdienām diemžēl nav saglabājies. Veidotas ar guaša krāsām, tās, mainoties filmu repertuāram, no audekla atkal tikušas rūpīgi nomazgātas, dodot vietu jauniem mākslas darbiem.

Pirmās gleznotās afišas uz kinoteātra mūra izstādītas jau tālajos septiņdesmitajos gados. Zinātāji stāsta, ka savulaik, lai konkurētu ar citiem kinoteātriem filmu afišu zīmējuma un tā krāsu paletes izteiksmīguma ziņā, katram māksliniekam bijusi sava slepena krāsu izgatavošanas un jaukšanas tehnika, savējo Artis Koknevičs tur noslēpumā vēl līdz šodienai.

Gleznotās kinoafišas ilgus gadus bijušas kinoteātra „Rīga” vizītkarte, tās iezīmē veselu laikmetu kinoteātra dzīvē. Novērtējot A. Kokneviča ieguldījumu kinoteātra vēstures veidošanā, šā gada septembrī, godinot „Splendid Palace” ilglaicīgos darbiniekus, arī viņam dāvāta „Splendid Palace” Zelta karte, piešķirot iespēju līdz pat mūža beigām apmeklēt kinoteātri goda viesa statusā bez maksas.

Izstādes atklāšanā rīt piedalīsies arī Elizabeta Brunella (Elisabetta Brunella), starptautiskas Eiropas kinoteātru organizācijas „Media Salles” vadītāja. Viņa Rīgā ieradusies, lai īpaši sveiktu kinoteātri jubilejā. „Media Salles” tika izveidota Itālijā 1991. gadā ar mērķi popularizēt un rūpēties par Eiropas kino izdzīvošanu un vēsturisko Eiropas kinoteātru saglabāšanu strauji pieaugošās kinoindustrijas tehnoloģiju un multipleksu konkurences vidē.

Kinoteātris „Splendid Palace” dibināts 1923. gadā, tas ir vecākais un greznākais kinoteātris visā Ziemeļeiropā, kas nav pārtraucis darbību.

Gleznoto kinoafišu izstāde būs apskatāma līdz novembra vidum (atkarībā no laikapstākļiem).

0 komentāri

Komentāru nav