Interaktīvo zīmējumu konkurss skolēniem „Darini kalendāru 2014!”

Interaktīvo zīmējumu konkurss skolēniem „Darini kalendāru 2014!”
Publicitātes foto
24-10-2013 A+ A-
Ceturtdien, 24. oktobrī, tiek izziņots konkurss „Darini kalendāru 2014” 1. līdz 12. klašu skolēniem. Bērni un jaunieši visā Latvijā, izmantojot interaktīvo tāfeli, aicināti veidot zīmējumus par tēmu „Mana Rīga,” godinot Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014. gadā.

Labākie 13 darbi tiks iekļauti īpašā 2014. gada kalendārā, ko izplatīs kā Rīgas pilsētu reprezentējošu dāvinājumu, tai raksturīgos vēstures un kultūras elementus tēlojot jauniešu acīm.

Ikviens konkursa „Darini kalendāru 2014” dalībnieks zīmējumu aicināts iesniegt līdz 22. novembrim, augšupielādējot to tīmekļa vietnē www.darini.lv. Tāpat šajā vietnē iespējams iepazīties ar detalizētiem konkursa noteikumiem, zīmējumu noformēšanas un iesniegšanas prasībām, žūrijas komisiju, kā arī aplūkot jau iesniegtos darbus un balsot par sev tīkamākajiem.

Konkursa dalībnieki visā Latvijā aicināti darināt zīmējumus, izmantojot savā skolā pieejamās interaktīvās tāfeles, tāfeles „Lielvārds” Kompetences centrā (Biķernieku iela 15, Rīga), zinātkāres centrā „Zili Brīnumi” (Dzirnavu iela 67, Rīga), bērnu zinātnes centrā „Zinoo” (Poruka iela 8, Cēsis) vai arī izziņas un eksperimentu centrā „Lielvārdi” (Skolas 5, Lielvārde).

„Ikviena vēsturiski nozīmīga pilsēta, arī Rīga, ir dzīvotspējīga tikai tādā gadījumā, ja katra nākamā paaudze tai piešķir jaunu elpu, nosaka turpmāku attīstības virzienu. Tieši tāpat ir ar izglītības vidi – interaktīvās izglītības tehnoloģijas ir veids, kā mūsdienīgi un skolēnus iesaistoši runāt par būtisko. Tāpēc esam gandarīti jau otro gadu īstenot interaktīvo zīmējumu konkursu „Darini kalendāru”, kas būs mūsu dāvinājums Rīgai kā Eiropas kultūras galvaspilsētai nākamajā gadā,” stāsta Aivars Gribusts, izglītības uzņēmuma „Lielvārds” valdes priekšsēdētājs.

Savukārt UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāra vietas izpildītāja Baiba Moļņika akcentē, ka Rīgas vēsturiskais centrs ir unikāla kultūras vērtība, kurai līdzīgas nav nekur citur pasaulē, tieši tādēļ tā iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma saraktā.

„Konkursa ietvaros aicinām ikvienu paskatīties uz Rīgu plašāk, atrodot savas īpašās vietas vecpilsētā, jūgendstila mežģīnēs un koka arhitektūras siluetos. Vienlaikus ir būtiski iedziļināties Rīgas stāstā, pētot rakstus, stāstus un notikumus, kas veido pilsētas vēsturi. Visbeidzot ir nepieciešams apvienot pilsētas dziļumu un plašumu ar tehnoloģiju palīdzību, radot pašiem savus stāstus,” papildina Baiba Moļņika.

Skolēnu interaktīvo zīmējumu konkursu „Darini kalendāru 2014” jau otro gadu rīko izglītības uzņēmums „Lielvārds”, uzņēmums „Lielvārds IT” un UNESCO Latvijas Nacionālā komisija sadarbībā ar Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeju un nodibinājumu „Rīga 2014.”

Vairāk par konkursa noteikumiem lasi www.darini.lv.

0 komentāri

Komentāru nav