Rīgā viesosies atzītais nīderlandiešu diriģents Joss van Veldhovens

Rīgā viesosies atzītais nīderlandiešu diriģents Joss van Veldhovens
LETA
25-10-2013 A+ A-
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Lielajā zālē piektdien, 25. oktobrī, plkst. 18.00 uzstāsies akadēmijas jauktais „B.A.C.H. koris”, izcilā un novērtētā nīderlandiešu diriģenta Josa van Veldhovena (Jos van Veldhoven) vadībā.

Kā akcentē Mūzikas akadēmijas pārstāvji, šis koncerts sola brīnišķīgu piedzīvojumu visiem kora, baroka un Baha mūzikas cienītājiem.

Joss van Veldhovens Rīgā ieradīsies mūžizglītības programmas „Erasmus” ietvaros. Koncertā Mūzikas akadēmijā izskanēs Johana Sebastiāna Baha kantātes un motete JVLMA jauktā kora un baroka orķestra „Collegium Musicum Riga” solistu atskaņojumā.

Joss van Veldhovens (1952) ir uzskatāms par izcilāko un cienītāko Nīderlandes kordiriģentu. Studējis kora un orķestra diriģēšanu Utrehtas Muzikoloģijas institūtā un Hāgas Karaliskajā konservatorijā.

Kopš 1983. gada Joss van Veldhovens vada Nīderlandes Baha biedrību, kas dibināta 1921. gadā un ir vecākais senās mūzikas ansamblis Nīderlandē, un, iespējams, pat visā pasaulē. Kā kora un orķestra direktors viņš regulāri atskaņo J. S. Baha, viņa priekšteču un laikabiedru mūziku dzimtenē un ārpus tās.

Kopš 1989. gada viņš ir arī „Cappella Figuralis” diriģents. Ansamblis sastāv no Nīderlandes Baha biedrības solistiem un specializējas 17. gadsimta mūzikā. Turklāt viņš diriģē arī Utrehtas Baroka konsortu, ko pats dibinājis 1976. gadā. Joss van Veldhovens piesaista uzmanību ar līdz šim nezināma senās mūzikas repertuāra iestudējumiem. Viņš pasniedz kora diriģēšanu Amsterdamas Svēlinka konservatorijā un Hāgas Karaliskajā konservatorijā.

Ar ansambli ir piedalījies daudzos TV, radio un CD ierakstos, koncertējis festivālos Nīderlandē, Rietumeiropā, ASV un Japānā.

Biļešu pārdošana stundu pirms koncerta norises vietā. Biļetes cena – 1 lats; skolēniem, uzrādot apliecības, ieeja bez maksas.

0 komentāri

Komentāru nav