Noslēdzies „Rīgas kino” pirmais radošais seminārs

Noslēdzies „Rīgas kino” pirmais radošais seminārs
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Kriss Kemps vada „Rīgas Kino” radošo meistardarbnīcu
27-10-2013 A+ A-
RISEBA Arhitektūras un mediju centrā „H2O 6” no 21. līdz 24. oktobrim norisinājās pirmais „Rīgas kino” radošais seminārs par sabiedrības iesaistīšanu filmu veidošanā (participatory video), ko interesentiem vadīja britu producents, režisors, pedagogs, studijas „Suited and Booted” dibinātājs Kriss Kemps (Chris Kemp).

Pēc divu dienu teorētiskajām lekcijām visi semināra apmeklētāji tika sadalīti grupās un saņēma praktiskos uzdevumus apkārtējā vidē. Stāsta viens no radošā semināra apmeklētājiem, neatkarīgais operators Armands Jakovels: „Pats neesmu RISEBA students, bet atnācu uz šīm lekcijām, jo vēlos papildināt zināšanas par filmēšanu. Mani interesē, kā sabiedrība iesaistās video veidošanā un kā to ir iespējams darīt. Šīs bija labas lekcijas, lai par to uzzinātu.”


 

„Darba uzdevums šajā reizē ir iepazīties ar kameras darbību un kadrēšanu, apgūt pamatprincipus, kā viss darbojas, un nofilmēt mazu klipiņu. Mūsu grupas dalībniekiem katram individuāli ir jāatrod kaut kas kustīgs apkārtējā vidē un jānofilmē gan kopplāns, gan tuvplāns,” skaidro Armands Jakovels.

Projekts „Rīgas kino” ir viens no Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumiem, kas tiek īstenos kopā ar Nacionālo Kino centru. Tas iekļauts „Rīgas 2014” programmas tematiskajā līnijā „Ceļu karte” un dokumentēs Rīgas apkaimes. Projekta laikā norisināsies 12 radošās meistardarbnīcas, kuru laikā taps filmas par dzīvi Rīgas apkaimēs.

Jau šā gada pavasarī tika aicinātas atsaukties Rīgas skolas, kas vēlētos iesaistīties šajās aktivitātēs. Līdz šim interesi izrādījušas 14 mācību iestādes, kurās norisināsies meistardarbnīcas. Plānots, ka projekta „Rīgas kino” meistarklašu darbā varētu iesaistīties vairāk nekā divsimt jauniešu vecumā no desmit līdz astoņpadsmit gadiem, veidojot 48 filmas par Rīgu.

Nākamā „Rīgas kino” meistardarbnīca norisināsies no 4. līdz 29. novembrim Jaunciema 7. pamatskolā (Jaunciema 4. šķērslīnija 4). Pirmajās divās nedēļas būs teorētiskās nodarbības, bet otrajās divās – filmēšana un montāža pēc individuāla plāna.

Seminārs notika sadarbībā ar Britu padomi. Vairāk par projektu „Rīgas kino” lasi www.rigaskino.lv

0 komentāri

Komentāru nav